Když 3. prosince odstartovala dokumentární série Netflixu o Meghan a Harrym, zlomila nejen všechny divácké rekordy, ale začala také opět polarizovat společnost. Už odchod páru z královské rodiny a následný rozhovor s Oprah Winfrey způsobily, že se k nim řada lidí otočila zády, případně mlčela.

Kdo naopak promluvil velmi hlasitě, byl Donald Trump, který ihned apeloval na královnu Alžbětu II., aby nezdárnému vnukovi a Meghan odebrala tituly. Podle deníku DailyMail se ho dotklo i to, že se princ Harry nezúčastnil bohoslužby za zesnulého dědečka, prince Philipa. „Chová se neuctivě a trapně,“ pronesl.

Zdroj: Youtube

Servítky si ohledně Meghan nebere už dlouho ani moderátor Jeremy Clarkson, který veřejně prohlásil, že ji nenávidí. „Ne tak jako Nicolu Sturgeonovou (skotská premiérka) nebo Rose Westovou (sériová vražedkyně), nenávidím ji každou svou buňkou. Sním o dni, kdy bude muset nahá projít ulicemi každého města v Anglii, zatímco dav bude skandovat ‚Hanba!‘ a házet po ní exkrementy,“ řekl. Bude ho to stát pravděpodobně místo. Zatím nepomohla ani veřejná omluva.

Z kamarádů nepřátelé

Velkou proměnou prošel také vztah Meghan a novináře Pierse Morgana. Ještě v září 2015 Morgan sdílel článek, který Markle napsala o svých osobních zkušenostech s rasismem a označil ho za „skvělý“. Začali se kamarádit a řešit řadu věcí. Když ale nebyl na rozdíl od Oprah Winfrey pozván v roce 2018 na svatbu, okamžitě otočil a začal Meghan v mnoha věcech kritizovat.

Dokonce udělal rozhovor s jejím otcem Thomasem Marklem, s nímž nemá dcera dobré vztahy a v lednu 2020 po odchodu z královské rodiny ji označil za „sobeckého společenského horolezce“.

Harry a Meghan v novém šestidílném dokumentu na Netflixu kritizují královskou rodinu.
Harry a Meghan odkryli špínu královské rodiny: Křičící William i taktické hry

Kromě již zmíněných kritizuje pár i moderátorka Simi Garewal, jež na twitteru označila Meghan za „zlou“ (což později stáhla), a napsala: „Nevěřím ani slovu, které Meghan říká. Lže, aby ze sebe udělala oběť. Rasové problémy využívá k získání sympatií.“ Také moderátorce Wendy Williams vadí, že se Megan staví do role chudinky. „Víš, do čeho jsi šla, děvče!“ vzkázala jí.

To dcera Nelsona Mandely Ndileka se nejdřív vyjádřila, že se jí nelíbí, jak Harry a Meghan těží v novém dokumentu Live To Lead na Netflixu z dědictví jejího dědy. Po uveřejnění jejích slov ale rychle změnila názor a řekla, že média její výrok překroutila a že ona slavný pár podporuje.

Na jejich straně

Velkou podporu vyjádřil Meghan a Harrymu také herec Tyler Perry, který je kmotrem jejich dcery Lilibet. Perry se objevil v již zmíněném dokumentu Harryho a Meghan, kde prozradil, že půjčil Sussexům svůj dům poté, co se stáhli z královské rodiny. Do té doby se Harry a Meghan s Perrym neznali. Je blízkým kamarádem moderátorky Oprah Winfrey, která pár také podporuje, i když se s tím příliš nechlubí.

Kdo se za to naopak nestydí, je zpěvačka a vítězka britského X Factoru Alexandra Burke, která pár hned několikrát veřejně podpořila na Instagramu. Skvělé vztahy mají i s herci Abigail Spencer, se kterou Meghan hrála v americkém dramatu Suits. Na pohádkové svatbě královského páru roku 2018 dokonce seděla hned v první řadě, a Ignaciem Figuerasem, kterého s Harrym spojuje společná vášeň pro hraní póla. Princ z něj udělal velvyslance své charitativní organizace Sentebale.

Realita, nebo uměle vyrobená nenávist?

Už v říjnu 2021 začala analytická služba Twitteru analyzovat online nenávist vůči Meghan, na této sociální síti. Z nenávistných příspěvků, které byly zkoumány, pocházelo 70 procent z pouhých třiaosmdesáti účtů. Odhadovaný dosah tweetů byl 17 milionů uživatel Twitteru, včetně několika prominentních twitterových účtů královských komentátorů.

Další dvě zprávy odhalily, že se nenávist rozšířila také na monetizované účty YouTube. Jeden kanál zaměřený na obsah proti Meghan byl navázán na její nevlastní sestru Samanthu Markle.