Toto jsou nominovaní sportovci z jihu Čech v kategorii "Jednotlivci - dospělí". Někdo z nich se stane vítězem tradiční každoroční ankety, kterou pořádá Deník ve spolupráci s Českou unií sportu a s Jihočeským krajem. Slavnostní vyhlášení se uskuteční v úterý 17. prosince v DK Metropol v Českých Budějovicích.

Účastník LOH v Londýně 2012 Karel Lavický při tréninku nepohrdne vodami Lipenské přehrady, kde windsurfingu propadl.Karel Lavický

jachting, Yacht club DIM Bezdrev z.s. 1. vyjetá kvalifikace pro účast na OH 2020 v lodní třídě RS:X
2. 5. místo na ME v lodní třídě Raceboard
3. 2. místo v závodě Czech supercap v lodní třídě Raceboard

David Ledecký byl v uplynulé sezoně nejlepším střelcem II. ligy (na snímku i se synkem při oslavě postupu do I. ligy).David Ledecký

fotbal, SK Dynamo České Budějovice nejlepší střelec ve Fotbalové národní lize v sezóně 2018/2019 – 18 branek.

Jihočeský pohár triatlonistů. Ilustrační foto.František Linduška

triatlon, TCV JINDŘICHŮV HRADEC, z.s. 1. - Mistr ČR ve sprint triatlonu,
2. - Akademický Mistr ČR v v triatlon
3. – 9. místo - ME TT Weert, Holandsko - štafeta
- 16. místo - Agadir,Maroko, Africký pohár v triatlonu
- 16. Místo - Tiszaujvaros, Maďarsko – Světový pohár v triatlonu
- 17. místo Cape Town, JAR - Světový poháru v triatlonu

Karolína Beranová se po návratu z Leidenu může pochlubit ziskem bronzu.Karolína Beranová

sportovní aerobik, SPORT KLUB RB, z. s 1. 3. místo Mistrovství světa, Leiden, Nizozemsko
2. 3. místo MČR, Praha
3. 4. místo Mistrovství Evropy, Krakow, Polsko

Martin ŠonkaMartin Šonka

letecká akrobacie, Aeroklub Tábor, z.s. 1. 3. místo v seriálu světového šampionátu Red Bull Air Race 2019
2. 3. místo na mistrovství světa v letecké akrobacii ve francouzském Chateauroux - v disciplíně Freestyle

Barbora Mátlová, Emma Benýšková, Kateřina Pivková, Marie Štefková, Zuzana Štěpánková, Nikola Kropáčková, Barbora Kárová, Valentýna Kolářová a Lucie Nováková se radují z vítězství.Barbora Mátlová

veslování, Veslařský klub Vajgar, z. s. 1. 7. místo na MS juniorů ve veslování – párová čtyřka juniorek
2. 4. místo na ME do 23 let ve veslování – párová čtyřka žen

Pavel PýchaPavel Pýcha

hokej, ČEZ MOTOR ČB kapitán a nejproduktivnější obránce ČEZ Motoru, který vyhrál první Chance ligu a v letošním ročníku je s náskokem na čele.

Martin MužíkMartin Mužík

baseball, Hluboká Baseball & Softball Club Z. s. 1. Vítězství na ME U23 v Praze. 1. titul v této kategorii pro ČR. Martin Mužík byl kapitán týmu a získal cenu MVP (most valuable/nejužitečnější hráč) turnaje 2. dostal se do seniorského národního týmu, se kterým odcestoval na ME do Bonnu. Tam reprezentace obsadila 5. místo a postoupila na Olympijskou kvalifikaci do Itálie, kde mezi evropskou špičkou skončila na 3. místě 3. Martin letošní rok odpálil svůj 50. homerun a zapsal se tak do klubu českých homerunářů

Závodník ČEZ CT Tábor Michael Boroš.Michael Boroš

cyklokros, ČEZ Cyklo Team Tábor 1. Mistr ČR v cyklokrosu v kategorii Elite
2. 5. místo Mistrovství ČR na silnici v kategorii Elite
3. Průběžné vedení v Českém poháru v cyklokrosu v kategorii Elite

Tomáš Němejc poběží o medaile.Tomáš Němejc

atletika, T. J. Sokol České Budějovice 1. ME juniorů – 200m – 6.místo
2. MČR mužů v hale – 200m – 3.místo
3. MČR juniorů v hale – 200m – 1.místo

Veronika Kadlecová se věnuje twirlingu.Veronika Kadlecová

twirling, STARLETTE České Budějovice 1. Mistrovství světa v twirlingu Limoges Francie – 3 násobný vítěz ve 3 disciplínách (Artistic Solo, Solo1baton, Solo2batons), ve 4. disciplíně Solo3batons 3.místo
2. Mistrovství Evropy Solo Showtwirl Lignano Sabbiadoro – titul Mistr Evropy
3. Mistrovství ČR v twirlingu – 7násobná Mistryně v ČR twirlingu v 7 disciplínách

Jak si povede Adéla Záhorová?Adéla Záhorová

atletika, TJ VS Tábor, z. s. 1. ME do 22 let, skok daleký, v kvalifikaci 10. místo, výkon 598 cm 2. MČR do 22 let, skok daleký 1. místo, výkon 623 cm 3. MČR dospělých, skok daleký, finálová účast a celkové 7. místo s výkonem 570 cm

Jihočech Vojtěch Nováček si vybojoval start na mistrovství světa v BulharskuVojtěch Nováček

rychlostní kanoistika, KKJ Týn nad Vltavou 1. 4.místo ME juniorů na C2 1000m
2. 10.místo MS juniorů na C2 1000m
3. 1. místo MČR krátké tratě C2 1000m

Ilustrační fotoAgáta Tušlová

biatlon, Biatlon Zadov z.s. 1. 1.místo MČR sprint - letní biatlon
2. 2.místo celostátní žebříček - biatlon
3. 2.místo celostátní žebříček – letní biatlon

Anežka Paloudová.Anežka Paloudová

kanoistika, SK Vltava Český Krumlov z.s. 1. MS ve sjezdu (sprintu) na divoké vodě – 2. místo (K1-ženy) – Seu d’Urgell, Španělsko, 28.9.2019
2. ME ve sjezdu na divoké vodě – 3. místo (K1-ženy), ME ve sjezdu na divoké vodě – 3. místo (C1-ženy) oboje Bovec, Slovinsko, 15.5.2019
3. MS družstev ve sjezdu (sprintu) na divoké vodě – 1. místo (3xK1-ženy), člen družstva – Seu d’Urgell, Španělsko, 25.9.2019, ME ve sjezdu družstev na divoké vodě – 1. místo (3xK1-ženy), člen družstva, ME ve sjezdu (sprintu) družstev na divoké vodě – 1. místo (3xK1-ženy), člen družstva, oboje Bovec, Slovinsko, 16.5.2019

Poprvé je Gabriela Roberta Vítů vítězkou nejvyšší inndividuální série žen.Gabriela Roberta Vítů

golf, Golfový Klub Hluboká nad Vltavou 1. 1. místo a 1. místo v absolutním pořadí ženských kategorií na Slovak Junior Amateur Championship 2019 - Ladies; (Slovensko Sedin, 14. – 16. 8. 2019)
2. 1. místo na 3. turnaji Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour; (3. – 5. 7. 2019 – Hluboká nad Vltavou)
3. 1. místo v ženské kategorii na turnaji profesionálů – Portiva Golf Trophy - Grandfinále Moneta Czech PGA Tour (3. – 5. 10. 2019, Brno – Kaskáda)

Tomáš Kalivoda Tomáš Kalivoda      

běh na lyžích, Fischer Ski klub Šumava Vimperk 1. 3. místo na MČR ve sprintu volně v sezóně 2018 / 2019
2. 27. místo Světová universiáda Krasnoyarsk – 30km volně
3. 36. Mistovství světa U 23 – Lahti 30 km klasicky

Hana Císařová (vpravo).Hana Císařová

taekwon-do, Taekwon-do škola Velešín ITF 1. Mistr světa sportovní boj, Plovdiv-Bulharsko
2. Mistr světa silové přerážení, Plovdiv-Bulharsko
3. Mistr Evropy sportovní boj

Triatlonista Václav Zajíc z Nové Bystřice.Václav Zajíc

triatlon, TJ Jiskra Nová Bystřice Mistr Evropy v terénním triatlonu ITU v kategorii 40-45let (Rumunsko)

Roman ČastoralRoman Častoral

motorsport, Autolkub Otava Katovice 1. Mistr FIA České republiky v rallycrossu
2. Mistr FIA Slovenska v rallycrossu
3. Mistr FIA Maďarska v rallycrossu
Mistr FIA Rakouska v rallycrossu
Mistr FIA zony střední Evropy v rallycrossu

Jihostroj v Lize mistrů. Útočí Radek MachRadek Mach

volejbal, VK Jihostroj ČB 1. kapitán mistrů ČR, 2. vítěz Českého poháru

Martin MichekMartin Michek

motorismus 1. mistr Evropy v motokrosu ve třídě Open,
2. vítěz závodu motocyklů do strmého vrchu

Krumlovská Karolína Paloudová se pilně připravuje na blížící se mistrovství světa kategorie U23 ve sjezdu na divoké vodě.Karolína Paloudová

kanoistika, SK Vltava Český Krumlov z.s.
1. Mistrovství Světa do 23 let ve sjezdu na divoké vodě – 2. místo (C1-ženy) – Banja Luka, Bosna a Hercegovina, 27.7.2019
2. Mistrovství Světa družstev ve sjezdu na divoké vodě – 1. místo (3xC1-ženy), člen družsta – Banja Luka, Bosna a Hercegovina, 28.7.2019
3. Mistrovství České Republiky ve sjezdu na divoké vodě – 2. místo (C1-ženy) - 3. místo (K1 – ženy) – Lipno n.Vlt, 25.8.2019

Martin Hána po šampionátu.Martin Hána

Karate JKA, Shotokan Karate Klub Bechyně, z.s. 1. 1.místo MS WSKA Lisabon – kumite jednotlivci
2. 2.místo ME JKA Stavanger – kumite team
3. 5.místo Fujimura Swiss Cup Wettigen – kumite jednotlivci senioři

Tomáš Hána v barvách reprezentace.Tomáš Hána

Karate JKA, Shotokan Karate Klub Bechyně, z.s. 1. 5.místo – MS WSKA Lisabon – kata jednotlivci
2. 3.místo – ME JKA Stavanger - kata jednotlivci
3. 1.místo - Fujimura Swiss Cup Wettigen - kata jednotlivci

KABU. Ilustrační obrázek.Dominik Kočandrl

karate WKF (OLYMPIJSKÁ FEDERACE), Fight Club z.s. 1. 3. místo ME juniorů Aarborg (Dánsko) 2. 4. místo MS juniorů Santiago de Chile

KABU. Ilustrační obrázek.Miroslav Peroutka

MMA, Fight Club z.s. Mistr ČR 2019 MMAa ve váhové kategorii 61,2 kg, momentálně je na MS

Hanka Randáková s Agátou Tušlovou získaly stříbro v biatlonové štafetě, Hanka přidala další v závodě s hromadným startem.Hanka Randáková

biatlon, běh na lyžích, Biatlon Zadov z.s. , SKI Sokol Stachy

BIATLON 1. 1.místo MČR sprint
2. 1.místo MČR hromadný závod BĚH NA LYŽÍCH 1. MČR 1.místo klasika 3km
2. MČR 1.místo sprint
3. 1.místo celostátní žebříček starší žákyně

Barbora Havlíčková veze domů z MS v běhu do vrchu stříbro.Barbora Havlíčková

atletika, SK ČTYŘI DVORY ČB 1. 1.místo běh do vrchu.7.7.2019.Mistrovství Evropy juniorů, juniorek, (Zermatt,Švícarsko)
2. 1.místo běh na3000m 29.6.2019.Mistrovství ČR juniorů, juniorek, na dráze (AK Olomouc)
3. MS běh do vrchu v Argentině, 2. místo v kategorii juniorek.

Tomáš Kratochvíl skáče přes sedm stabilně.Tomáš Kratochvíl

atletika, TJ. Sokol České Budějovice 1. Skok daleký -753cm 8. místo ve světových tabulkách U18 , 3. místo v evropských tabulkách U18
2. Dorostenecký mistr ČR – překonal rekord mistrovství republiky a současně 2. historický výkon kategorie dorostenců ČR
3. Jihočeský juniorský a dorostenecký rekord ve skoku dalekém 753cm .

Tereza Babická vypadá dobře!Tereza Babická

atletika, Sokol ČB 1. překonala řadu jihočeských rekordů a získala 3 tituly mistryně dorostenek na překážkových tratích 2. překonala 6metrovou hranici ve skoku dalekém (607cm) a je 32. ve svět tabulkách, 3. na 300m překážek je 12. ve světových tabulkách, 16 na 100m překážek v evropských tabulkách. Ještě příští rok je v dorostenecké kategorii . Reprezentovala na EYOF

Lucie Krauskopfová a fenka Kessy při závodě MS.Lucie Krauskopfová

agility 1. Grand Prix Amadeus cup v Salzburgu, 2. místo na prestižní akci, na níž je zváno pouze 50 účastníků.
2. European open - v holandském Arnhemu (otevřeného Mistrovství Evropy se zúčastnili závodníci z Asie, Jižní i Severní Ameriky), - stříbrnou medaili z roku 2018 Lucie Krauskopfová sice neobhájila, přesto již 3. účast za sebou ve finálovém běhu je úspěchem
3. Mistrovství světa - ve finském Turku - 2. místo v dílčí disciplíně agility družstev (vyhlašováno samostatně) - 3. místo v agility družstev v celkovém součtu s jumpingem - výkon Lucie s Kessy byl druhý nejlepší ze všech závodníků