VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Dálnice D3

Ministr dopravy Ťok debatoval s Budějčáky o dálnici

České Budějovice /VIDEO/ – Zřejmě nejdříve v roce 2019 začne stavba dálničního obchvatu Českých Budějovic. Jak uvedl při úterní návštěvě ministra dopravy Dana Ťoka na jihu Čech šéf Ředitelství silnic a dálnic Jan Kroupa, úsek patrně bude potřebovat nový posudek vlivu na životní prostředí.

Na dálnici přijede ministerská vizita

Českobudějovicko /INFOGRAFIKA/ – Dalších 16,5 kilometru dálnice D3 se momentálně staví na Českobudějovicku. Jde o tři úseky mezi Veselím nad Lužnicí a Úsilným. Trasu Borek – Úsilné si v úterý přijede zkontrolovat i ministr dopravy Dan Ťok. Mimo jiné jde o úsek, kde by se řidiči mohli svézt nejdříve –
v březnu roku 2018, podobně jako mezi Veselím nad Lužnicí a Bošilcem.

OBRAZEM: Potoky na D3 přejedeme po mostech

České Budějovice -  Loni v dubnu zahájily firmy práce na třech úsecích dálnice D3 od Veselí nad Lužnicí po Úsilné u Českých Budějovic. Další kus mezi Ševětínem a Borkem by se měl začít stavět letos v létě. Dálnici tu utvoří několik mostů za obcí Borek, kde vzniká obří mostní konstrukce. Čtyři nové části dálnice by měly být uváděny do provozu v letech 2018 a 2019.

Dálnici D3 z Ševětína do Borku postaví Eurovia

Praha - Dálnici D3 mezi Ševětínem a Borken na Českobudějovicku postaví společnost Eurovia CS. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ji vybralo v soutěži mezi deseti uchazeči s nejnižší cenou 933 milionů korun. Řekl to mluvčí ŘSD Jan Studecký. Podle něj by se zhruba desetikilometrový úsek měl začít stavět nejdříve v červenci. V současnosti běží lhůty na odvolání, dodal.

D3 až k Rakousku? Možná ani za šest let

České Budějovice - Původně se mělo mezi Evropskou komisí a Českou republikou rozhodnout o uznávání starších posudků vlivu staveb na životní prostředí na přelomu února a března. Ministerstvo dopravy dávalo najevo značný optimismus. Teď se ale jednání protahují a výsledek je nejistý.

Na vyřešení sporu u dálnice dostal její investor rok navíc

Tábor - Ministerstvo dopravy jako stavební úřad přidalo rok na vyřešení sporu s Motocentrem, k němuž z dálnice nevede cesta.  

Budování dálnice D3 je ohroženo

Jižní Čechy - Zdrží se důležité dopravní stavby v jižních Čechách, například dálnice D3 a D4, o rok nebo dva? Podaří se na ně čerpat evropské dotace? O tom by se mělo rozhodnout do konce měsíce února v Bruselu. Poslední jednání tam čeští politici a úředníci vedli tento týden. Problém se týká způsobu, jakým se posuzuje vliv staveb na životní prostředí (tzv. proces EIA).

Nad stavbou dálnice zase visí otazník

České Budějovice - Na riziko, že stavbu dopravní tepny opět zabrzdí administrativní nedostatky, naráží dálnice D3 u Českých Budějovic. Není vyloučeno, že bude potřebovat nové posudky vlivu na životní prostředí. „To by ale znamenalo pro klíčový úsek u Českých Budějovic neúnosné zdržení," zlobí se jihočeský hejtman Jiří Zimola.

Dálnice D3 postoupila k Borku

České Budějovice - Na leteckých snímcích už se jasně rýsuje budoucí křižovatka dálnice D3 se silnicí České Budějovice Lišov (I/34). Soustavu nájezdů a mostů už začali stavbaři budovat a řidiči proto musejí využívat objížďku, která nedaleko Hůr vede mimo lišovskou silnici.

Lišovskou silnici čeká uzavírka

Českobudějovicko - Na čtyřproudé silnici mezi Českými Budějovicemi a Lišovem čeká na řidiče v polovině listopadu velká změna. V místě, kde nedaleko Úsilného vzniká nájezd na budoucí dálnici D3, se lišovská výpadovka uzavře a provoz bude veden po provizorní komunikaci. Ta leží v těsné blízkosti dnešní silnice. Doprava bude omezena kvůli stavbě mostních pilířů pro budoucí dálnici.

Ševětín čekají kvůli dálnici velké změny

Ševětín - Až dálnice D3 dorazí k Ševětínu, městys by si měl pořádně oddychnout. Těžká nákladní auta z nedalekého lomu už by totiž neměla jezdit středem Ševětína, ale po vznikajícím obchvatu. Velkou změnou pro Ševětín může být i průmyslová zóna, která se v souvislosti s dálnicí chystá na rozloze zhruba 40 hektarů v okolí dvora Švamberk.

Dálnice D3 se začala blížit k Ševětínu

Jižní Čechy - Stavba dalšího úseku dálnice D3 tento týden slavnostně začala mezi Bošilcem a Ševětínem. Základní kámen u dvora Švamberk poklepal i český premiér Bohuslav Sobotka. 

Dálnice D3 zabrala jeden pruh na Lišov

České Budějovice - Řidiči, kteří jedou z Českých Budějovic do Lišova, jsou první, kteří se mohou u krajského města setkat s dálnicí D3 na vlastní kůži. Stavbaři totiž zabrali jeden jízdní pruh na lišovské výpadovce I/34.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT