VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Dálnice D3

Na dálnici přijede ministerská vizita

Českobudějovicko /INFOGRAFIKA/ – Dalších 16,5 kilometru dálnice D3 se momentálně staví na Českobudějovicku. Jde o tři úseky mezi Veselím nad Lužnicí a Úsilným. Trasu Borek – Úsilné si v úterý přijede zkontrolovat i ministr dopravy Dan Ťok. Mimo jiné jde o úsek, kde by se řidiči mohli svézt nejdříve –
v březnu roku 2018, podobně jako mezi Veselím nad Lužnicí a Bošilcem.

OBRAZEM: Potoky na D3 přejedeme po mostech

České Budějovice -  Loni v dubnu zahájily firmy práce na třech úsecích dálnice D3 od Veselí nad Lužnicí po Úsilné u Českých Budějovic. Další kus mezi Ševětínem a Borkem by se měl začít stavět letos v létě. Dálnici tu utvoří několik mostů za obcí Borek, kde vzniká obří mostní konstrukce. Čtyři nové části dálnice by měly být uváděny do provozu v letech 2018 a 2019.

Dálnici D3 z Ševětína do Borku postaví Eurovia

Praha - Dálnici D3 mezi Ševětínem a Borken na Českobudějovicku postaví společnost Eurovia CS. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ji vybralo v soutěži mezi deseti uchazeči s nejnižší cenou 933 milionů korun. Řekl to mluvčí ŘSD Jan Studecký. Podle něj by se zhruba desetikilometrový úsek měl začít stavět nejdříve v červenci. V současnosti běží lhůty na odvolání, dodal.

D3 až k Rakousku? Možná ani za šest let

České Budějovice - Původně se mělo mezi Evropskou komisí a Českou republikou rozhodnout o uznávání starších posudků vlivu staveb na životní prostředí na přelomu února a března. Ministerstvo dopravy dávalo najevo značný optimismus. Teď se ale jednání protahují a výsledek je nejistý.

Na vyřešení sporu u dálnice dostal její investor rok navíc

Tábor - Ministerstvo dopravy jako stavební úřad přidalo rok na vyřešení sporu s Motocentrem, k němuž z dálnice nevede cesta.  

Budování dálnice D3 je ohroženo

Jižní Čechy - Zdrží se důležité dopravní stavby v jižních Čechách, například dálnice D3 a D4, o rok nebo dva? Podaří se na ně čerpat evropské dotace? O tom by se mělo rozhodnout do konce měsíce února v Bruselu. Poslední jednání tam čeští politici a úředníci vedli tento týden. Problém se týká způsobu, jakým se posuzuje vliv staveb na životní prostředí (tzv. proces EIA).

Nad stavbou dálnice zase visí otazník

České Budějovice - Na riziko, že stavbu dopravní tepny opět zabrzdí administrativní nedostatky, naráží dálnice D3 u Českých Budějovic. Není vyloučeno, že bude potřebovat nové posudky vlivu na životní prostředí. „To by ale znamenalo pro klíčový úsek u Českých Budějovic neúnosné zdržení," zlobí se jihočeský hejtman Jiří Zimola.

Dálnice D3 postoupila k Borku

České Budějovice - Na leteckých snímcích už se jasně rýsuje budoucí křižovatka dálnice D3 se silnicí České Budějovice Lišov (I/34). Soustavu nájezdů a mostů už začali stavbaři budovat a řidiči proto musejí využívat objížďku, která nedaleko Hůr vede mimo lišovskou silnici.

Lišovskou silnici čeká uzavírka

Českobudějovicko - Na čtyřproudé silnici mezi Českými Budějovicemi a Lišovem čeká na řidiče v polovině listopadu velká změna. V místě, kde nedaleko Úsilného vzniká nájezd na budoucí dálnici D3, se lišovská výpadovka uzavře a provoz bude veden po provizorní komunikaci. Ta leží v těsné blízkosti dnešní silnice. Doprava bude omezena kvůli stavbě mostních pilířů pro budoucí dálnici.

Ševětín čekají kvůli dálnici velké změny

Ševětín - Až dálnice D3 dorazí k Ševětínu, městys by si měl pořádně oddychnout. Těžká nákladní auta z nedalekého lomu už by totiž neměla jezdit středem Ševětína, ale po vznikajícím obchvatu. Velkou změnou pro Ševětín může být i průmyslová zóna, která se v souvislosti s dálnicí chystá na rozloze zhruba 40 hektarů v okolí dvora Švamberk.

Dálnice D3 se začala blížit k Ševětínu

Jižní Čechy - Stavba dalšího úseku dálnice D3 tento týden slavnostně začala mezi Bošilcem a Ševětínem. Základní kámen u dvora Švamberk poklepal i český premiér Bohuslav Sobotka. 

Dálnice D3 zabrala jeden pruh na Lišov

České Budějovice - Řidiči, kteří jedou z Českých Budějovic do Lišova, jsou první, kteří se mohou u krajského města setkat s dálnicí D3 na vlastní kůži. Stavbaři totiž zabrali jeden jízdní pruh na lišovské výpadovce I/34.

Dálnice D3 zamíří brzy k Ševětínu

České Budějovice - Další úsek dálnice D3 by se mohl v nejbližší době začít stavět mezi Bošilcem a Ševětínem. Výběrové řízení, které má určit stavebníka pro dalších 8,1 kilometru důležité komunikace, pokročilo do finále.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT