VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Dálnice D3

Dálnice D3 zamíří brzy k Ševětínu

České Budějovice - Další úsek dálnice D3 by se mohl v nejbližší době začít stavět mezi Bošilcem a Ševětínem. Výběrové řízení, které má určit stavebníka pro dalších 8,1 kilometru důležité komunikace, pokročilo do finále.

Ani Budějčáci poplatek na D3 u města nechtějí

České Budějovice - Na celkem čtyřech úsecích českých dálnic a rychlostních silnic by řidiči od příštího roku neměli potřebovat dálniční známky. Ministerstvo dopravy navrhuje vyjmout ze systému časového zpoplatnění obchvaty velkých měst, po kterých auta jezdí jen krátký úsek a zároveň se dálnici na své trase nemohou dost dobře vyhnout.

Dálnici D3 čeká perný podzim

České Budějovice - Bagry, nákladní auta a haldy odhrnuté zeminy. Takový obrázek se naskýtá každému, kdo projíždí kolem dvou úseků dálnice D3, které už se začaly stavět na Českobudějovicku u Veselí nad Lužnicí a mezi Borkem a Úsilným. 

Stavbě D3 u Ševětína chybí jediný pozemek

Jižní Čechy - Ještě před krajskými volbami politici otevřou výstavbu dalších dvou nových úseků dálnice D3 z Prahy do Českých Budějovic, konkrétně na trase Bošilec - Ševětín - Borek. To jsou závěry ze včerejšího setkání zástupců kraje, Sdružení pro výstavbu D3 a R4, Státního fondu dopravní infrastruktury a Ředitelství silnic a dálnic.

Nad dálnicí se objevil další otazník

České Budějovice - Budoucí dálnice D3 má od základu proměnit dopravní situaci na jihovýchodě Českých Budějovic. Jenže čím více se blíží finále projektových příprav, tím více přibývá otazníků. Byť to většinou u důležitých staveb bývá naopak.

Dálnice D3 škrtne cestu na Dubičné

České Budějovice - Dálnice D3 měla zásadně změnit poměry v lokalitě mezi Suchým Vrbným, Vrátem a Dubičným. Přivaděč na dálnici měl sloužit jako náhrada za hlinský „krček", ale zároveň zachovat možnost cesty z Dubičného přímo do Českých Budějovic. Jenže Ředitelství silnic a dálnic dalo najevo, že s hlinským přivaděčem se momentálně nepočítá, a to může mít třeba pro Dubičné nečekané následky.

Dálnice měla podle kritiků chyby už od začátku

České Budějovice - „Bylo to špatně od začátku, kombinovat dálnici a městský okruh," říkají kritici současného dění kolem dálnice D3 u Českých Budějovic. Přitom se komunikace zásadně mění relativně často. 

VÍME PRVNÍ

Dálnici D3 uberou dva sjezdy, stavba se má u Budějovic zásadně změnit

České Budějovice – Pozdě odpoledne se v pátek jednalo na českobudějovické radnici 
o podobě dálnice D3 u krajského města. Verdikt zní: dva sjezdy se stavět nebudou.

Stavba D3 mezi Bošilcem a Borkem by mohla začít ještě letos

Jižní Čechy - Za 27 měsíců se mají řidiči projet v jižních Čechách po dvou nových částech dálnice D3. V úterý 7. dubna byla u Veselí nad Lužnicí slavnostně zahájena jejich stavba. Úseky Veselí nad Lužnicí - Bošilec a Borek - Úsilné měří dohromady 8,3 kilometru.

Dálnice D3 v jižních Čechách pokročila o dva kroky vpřed

Jižní Čechy - Slavnostním poklepáním základního kamene v úterý začala u Veselí nad Lužnicí stavba dalších dvou úseků dálnice D3 v jižních Čechách. Nové části komunikace povedou od Veselí nad Lužnicí po Bošilec a dále od Borku po Úsilné. Hotové mají být v březnu 2018.

Sjezdy z dálnice D3 budou řešit v dubnu

České Budějovice - Velké setkání se chystá příští měsíc na českobudějovické radnici. Zástupci města a Jihočeského kraje se sejdou 7. dubna s vedením ministerstva dopravy a Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD). Vrcholná schůzka má definitivně určit budoucí podobu dálnice u Českých Budějovic. „Tato otázka bude na setkání řešena," potvrzuje Jan Studecký, tiskový mluvčí ŘSD.

Projektování dálnice stojí

České Budějovice – Další zdržení zřejmě čeká přípravy na stavbu dálničního obchvatu Českých Budějovic. Vyplývá to z informací z jednání náměstka primátora pro dopravu Františka Konečného v Praze.

Kvůli dálnici vyvlastní pozemky 
u Hůr

České Budějovice – Premiérové vyvlastnění pro budoucí dálnici D3 se ve středu řešilo 
u Krajského soudu v Českých Budějovicích. Jedná se o pozemky společnosti HVN Logistic, která má spediční areál u Hůr. Budoucí sjezd z dálnice na lišovskou silnici jde i přes pozemky firmy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT