VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Dálnice D3

Co jihočeští politici udělali pro dostavbu D3

Jižní Čechy – Nenajde se snad politik zvolený 
Jihočechy, který by nepodporoval urychlení dostavby dálnice D3 do Českých Budějovic a navazující rychlostní komunikace R3 ke státní hranici s Rakouskem. Málokterý z obyvatel kraje ale tuší, co konkrétního naši volení zástupci udělali pro to, abychom jezdili rychleji a bezpečněji. Náš Deník se na to zeptal současných i minulých poslanců, senátorů, představitelů města i kraje.

Další úseky D3 přibudou
 za dva roky

Českobudějovicko – Dálnice D3 u Veselí nad Lužnicí 
a Borku, obchvaty Češnovic, Dasného nebo Lišova. To všechno jsou stavby, které by mohla v regionu podpořit dotace z Evropské unie. Potvrdilo to pondělní jednání Sdružení pro výstavbu D3, R3 a R4 v Českých Budějovicích.

Senátor Eybert: Někteří politici dálnici slibují, ale nedokáží ji také zařídit

Tábor – Jedním z mála politiků, kteří léta opravdu usilují o urychlení přípravy a realizace dálnice D3 z Prahy do Budějovic a dále na hranici s Rakouskem jako R3, je táborský senátor Pavel Eybert. Stojí v čele Sdružení za výstavbu D3 a R4 (další jihočeská trasa přes Písek). Na prahu roku 2015 se ohlíží za tím, kde a proč dálnice uvízla na mrtvých bodech, proč v ČR stavíme tak pomalu a draze, a zamýšlí se na tím, že stát je teď hodně motivován časově omezenými evropskými dotacemi.

Dálnice D3: Skanska se neodvolá

Jižní Čechy – 
V březnu by se mohly začít stavět dva další úseky dálnice D3 v jižních Čechách. Podle výroku ministerské komise by úseky Veselí nad Lužnicí – Bošilec a Borek – Úsilné mělo stavět sdružení společností Strabag a Eurovia, které vedlo o zakázku dlouho boj s firmou Skanska.

Pro dva úseky dálnice D3 vybrala komise jiné stavitele

České Budějovice – Už více než rok se táhne papírová bitva o to, kdo bude stavět dvě části dálnice D3 v jižních Čechách – konkrétně se jedná o úseky Veselí nad Lužnicí – Bošilec a Borek – Úsilné.

V bitvě o dálnici je nevinnou obětí Borek

České Budějovice – „Zeptejte se zítra." Tak zněla dříve oblíbená fráze obchodníků, jak si ti starší ještě dobře pamatují. Nyní se stává nepříjemně oblíbeným sloganem také v případě dvou úseků dálnice D3 na Českobudějovicku.

Dálnice D3: začíná debata o poplatku

České Budějovice – Bude se na dálničním obchvatu u Českých Budějovic platit nebo ne? To je jedna z věcí, o kterých chtějí v úterý na ministerstvu dopravy jednat zástupci českobudějovické radnice. K dalším ožehavým otázkám zřejmě bude patřit problematika počtu sjezdů z dálnice.

Dálnici se do Budějovic nechce. Stavba se opět oddaluje

České Budějovice - Už před rokem se měl začít stavět u Českých Budějovic první úsek dálnice D3. Na trase Borek Úsilné se ale stále ještě ani nekoplo.

Obchvat Srubce povede k dálnici

České Budějovice – Zhruba za 255 milionů korun plánuje Jihočeský kraj stavbu obchvatu Srubce. Nová silnice o celkové délce zhruba čtyři kilometry má v budoucnu přivést automobily od Ledenic přímo na dálnici D3.

Dálnice má naspěch, příští rok může začít stavba čtyř úseků

České Budějovice - V pondělí se uskutečnilo jednání výkonné rady Sdružení pro výstavbu D3 a R4. Poté ředitel výstavby Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ČR Tomáš Čížek řekl, že další čtyři úseky dálnice mezi Veselím nad Lužnicí a Českými Budějovicemi by se mohly začít stavět v příštím roce.

Hejtman chystá kvůli dálnici D3 interpelaci

České Budějovice – Na předsedu vlády Bohuslava Sobotku a na ministra dopravy Antonína Prachaře se hodlá obrátit jihočeský hejtman Jiří Zimola. Odmítá další zdržení v přípravách dálnice D3, které nastalo tento týden.

Dálnice D3: o sjezdy vedou spor. Dotace jsou ale jen do roku 2021

České Budějovice – Bouřlivý průběh mělo ve čtvrtek v Českých Budějovicích jednání o dálnici D3. Sešli se zástupci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ČR se starosty a poslanci, kteří jsou členy Sdružení pro výstavbu D3 a R3.

Roudné si klade podmínky ke stavbě dálnice

Roudné – Za pár let by se dálnice D3 měla za Budějovicemi protáhnout údolím Malše 
a kolem Roudného pokračovat dál na jih. Aby to obci nebylo na škodu, ale ku prospěchu, to si chtějí Roudenští pojistit už nyní, například 
v územním plánu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT