Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Jihočeské filmování

Víte, že na jihu Čech vzniklo nespočet filmů? Seriál Deníku na ně nejen upozorní, ale přinese také vzpomínky komparzistů a další zajímavosti.

Pod Neklidnou hladinou zemřel kameraman

Třeboň - /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Medailový olympijský úspěch třeboňských veslařů se zhruba před padesáti lety stal předobrazem uměleckého snímku Václava Gajera. Při natáčení však došlo i k tragické události

Jihočeské filmování: Deník opět hledá pamětníky

Jižní Čechy  – Už dva a čtvrt roku přináší Deník na páteční straně 6 seriál Jihočeské filmování o natáčení filmů a seriálů na území kraje. Smyslem je najít místa natáčení, svědky, pamětníky a komparzisty.

Propagace z Šumavanu vyzdobila tancovačku

Vimperk - /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Vojenský povídkový film Pavla Juráčka Každý mladý muž se natáčel minimálně na třech jihočeských místech. V epizodní roli se na plátně objevil budoucí prezident Václav Havel.

Ve Strážném filmaři zadrželi poklad i kamion „máček“

Strážný - /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ V sedmdesátých letech minulého století se na původním šumavském přechodu natáčelo dvakrát. Vznikla tu krimikomedie Muž z LOndýna a díl televizního seriálu Ve znamení Mercura.

Dřevěný panáček Pinocchio nejvíce zlobil v ulicích Krumlova

Český Krumlov – /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ „Film jsem vždycky milovala a byla jsem šťastná, že mohu být u natáčení alespoň takto," zavzpomínala včera Ivana Selucká z Českého Krumlova na natáčení Pinocchiových dobrodružství.

Cepská pískovna nahradila filmařům moře

Třeboňsko – /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Mezi Suchdolem nad Lužnicí a Majdalenou se nachází Cepská pískovna. Tuto lokalitu si vybrala režisérka Věra Chytilová před 13 lety pro vznik svého svérázného filmu Vyhnání z ráje. Ten bývá označován jako erotická komedie kvůli velkému množství nahých lidí. Odehrává se totiž na nudistické pláži.

Čepřovice a Litochovice v zajetí počítačů a vynálezů

Strakonicko - /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Ve dvou obcích na Strakonicku se natáčel snímek režiséra Víta Olmera  Páni Edisoni. Jeho premiéra byla 1. prosince 1987. U diváků si téměř okamžitě získal slušnou oblibu

Filmaři vytvořili ve Slavonicích ponurou atmosféru

Slavonice - /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Před pěti lety natáčel režisér Jiří Svoboda v městské renesanční perle na jihu Čech televizní horor Les mrtvých. Ten vychází ze syrové rumunské povídky a hlavní role v něm ztvárnili Jan Dolanský a Lívia Bielovič.

Třeboňsko vdechlo filmu Líbánky neutralitu

Třeboňsko - /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Nový film Jana Hřebejka, který vstoupí příští týden do kin, vznikal především na jihu Čech. Téměř všechny záběry byly totiž natočeny v prostředí prostředí idylického dvora Vitmanov 
u Staré Hlíny.

Dceru Marthy Issové hrál vnuk správce kempu

Českokrumlovsko - /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Vodácká epizoda televizní minisérie Hop nebo trop se natáčela na Českokrumlovsku. Objevuje se v ní Vyšší Brod, známý kemp U tří veverek v Rožmberku nad Vltavou nebo rozbouřené lipenské jezero.

Kvůli filmu se v rybníčku na návsi musela zrcadlit tráva

Holašovice - /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Filmová adaptace opery Prodaná nevěsta vznikla v Holašovicích, obci proslavené barokními štíty domů. Místní vzpomínají na natáčení s láskou i po desítkách let. Někteří se účastnili jako komparsisté nebo poskytli svou nemovitost coby kulisu a pustili si štáb doslova až do světnice.

Kácov i Šafářova Lhota pro film Tchán se natočily v Chlumci

Jižní Čechy - /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Komedie z roku 1979 vznikla v jihočeských reáliích. Štáb využil statky a družstvo ve vesnici Chlumec u Olešníku a náměstí a obřadní síň v Týně nad Vltavou. Ve scéně, kdy hrdinka odjíždí vlakem na studia do Prahy, se objevuje nádraží v Lomnici nad Lužnicí na Třeboňsku.

V noci koupil režisér štábu sto horkých rohlíků

Bechyně - /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Letní snímek Jsem nebe o čtyřech mladých lidech a jejich trampotách s láskou natočil Jan Kačer v Bechyni a okolí. Jako hlavní hrdiny vybral dceru kritika Sergeje Machonina Lenku, zpěvačku Semaforu Milušku Voborníkovou, zpěváka Viktora Sodomu, a Ivana Vyskočila, kterého znal 
z divadla.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení