VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Jihočeské filmování

Víte, že na jihu Čech vzniklo nespočet filmů? Seriál Deníku na ně nejen upozorní, ale přinese také vzpomínky komparzistů a další zajímavosti.

V Temešváru vytáhl pošťák Malého Pána z ohně

Písecko - Ve čtvrtek vstoupil do kin dobrodružný loutkový film Malý Pán, v němž si najdou „to svoje" děti i dospělí. Režisérem snímku je písecký rodák Radek Beran, známý ze souboru Buchty a loutky. Výjimečný film vznikl klasickou technikou v ateliérech i v reálném prostředí. Není divu, že venku se natáčelo převážně v lesích na Písecku. Režisér Beran to snadno vysvětlil.

Jihočeské filmování hledá pamětníky

Jižní Čechy - Seriál Deníku Jihočeské filmování se již věnoval mnoha snímkům, které vznikly v jižních Čechách. Rádi bychom zaznamenali další vzpomínky na natáčení. Sháníme pamětníky těchto filmů.

Na zámku v Jindřichově Hradci vypukl filmový mor

Jindřichův Hradec - Začátkem února 1991 přišel do kin výpravný historický film o pohnutém osudu lékaře, filozofa, autora prvních pitev Johannese Jessenia Svědek umírajícího času. Filmová podoba byla zkrácenou verzí úspěšného slovenského televizního seriálu Lékař umírajícího času o době dramatických časů v českém království na počátku 17. století.

Vraha stopařky ukrývaly České Budějovice

České Budějovice - V jihočeské metropoli natočila před několika lety režisérka Lucie Bělohradská část televizního detektivního filmu Případ pro rybáře.

Bukowsky se bál v přístavu v Českém Vrbném

České Budějovice Jihočeské exteriéry lákají také tvůrce moderních seriálů z produkce České televize. Platí to tehdy, kdy jsou krajina či objekty výrazně odlišné. To je bezesporu případ architektonicky velmi zajímavého přístavu na Vltavě v Českém Vrbném u Českých Budějovic. Autoři temné televizní krimi série Cirkus Bukowsky sem umístili dvě krátké epizody z první řady. Zaujal je moderně vyvedený vjezdový objekt, zdvižný most a budova kapitanátu.

Vesnice se proměnily na jihočeský Hollywood

Jižní Čechy - Třetí pokračování divácky úspěšné komedie Babovřesky natáčel Zdeněk Troška třeba v Záboří nebo v Pištíně. Filmování jihočeských vesnicích v roce 2014 lákalo všechny.

Zootechnička spadla s měsíce rovnou do rybníka

Smetanova Lhota – Linie agitačních filmů ze zemědělského prostředí, které vznikly před 50 až 60 lety v Jihočeském kraji, zdá se být nekonečná. V roce 1961 přišla do kin komedie Zdeňka Podskalského, rodáka z Malenic u Vimperka, Spadla s měsíce o zootechničce Máje, která převrátí život v klidné vesnici naruby.

Trubky na vodovod kupoval Josef Bek v cihelně

Milevsko a okolí – Exteriéry Jihočeského kraje několikrát posloužily v 50. letech filmařům pro natočení tendenčních budovatelských snímků o kolektivizaci vesnice. Filmová místa řady z nich už seriál Deníku popsal – Usměvavá zem, Přicházejí z tmy, Po noci den, Zelené obzory, Králíci ve vysoké trávě.

Při natáčení Pierota odkryli fresku v divadle

Tábor - /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Táborští komparzisté hráli v televizním seriálu podle knihy Františka Kožíka nespokojené lidové publikum. Na mima během jeho představení házeli z košů zeleninu a staré rohlíky.

Karel Höger žil jako poustevník v Dobronicích

Dobronice u Bechyně, Varvažov u Čimelic - /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Budovatelský snímek Nezlob, Kristino se točil na jihu Čech. Příběh vypráví o energické dívce, které se zalíbí zatrpklý malíř. Mladá žena se rozhodne, že muže vyvede z jeho samoty

Ovce a kozy vydělaly za natáčení stejně jako lidé

Blatensko – /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Téměř před šedesáti lety pořídil Otakar Vávra třetí díl husitské trilogie Proti všem v okolí Svéradic na Klatovsku a u rybníka Velká Kuš na Lnářsku.

Seriál Deníku shání svědky, pamětníky či komparzisty

Jižní Čechy – Seriál Deníku Jihočeské filmování se už věnoval desítkám snímků, které vznikly v jižních Čechách. Rádi bychom zaznamenali další vzpomínky na natáčení. Sháníme pamětníky těchto titulů.

No co, jdou z lovu, říkal k hercům pán v Jednotě

Prachaticko - /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Snímek Volání rodu natočili u zaniklé německé vesnice. Herečka Gabriela Osvaldová vzpomíná hlavně na to, jak s jehnětem utíkala „vlkům".

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT