Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Jihočeské filmování

Víte, že na jihu Čech vzniklo nespočet filmů? Seriál Deníku na ně nejen upozorní, ale přinese také vzpomínky komparzistů a další zajímavosti.

Volání rodu natočili u zaniklé německé vesnice

Prachaticko – /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Stále populární a reprízovaná „pravěká" trilogie režiséra Jana Schmidta, kterou tvoří filmy Osada Havranů, Na veliké řece a Volání rodu, se natáčela také v Jihočeském kraji. Značnou část závěrečného dílu tehdejší barrandovská produkce umístila na louku nedaleko Prachatic do prostoru bývalé německé a po válce vysídlené vesnice Cudrovice (Zuderschlag).

V píseckém hřebčinci obědvali Churchill s Benešem

Jižní Čechy – /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Televizní série režiséra Roberta Sedláčka České století, která se originálně vrací ke klíčovým událostem českých dějin, se kvůli natáčecím lokacím dvakrát vypravila do jižních Čech, konkrétně do hřebčince v Písku a v závěrečném polistopadovém dílu 
k Benešově vile v Sezimově Ústí.

Do Ivety Bartošové se mladík zamiloval na zámku Bzí

Bzí - /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Před dvaadvaceti lety natočil režisér Jaroslav Soukup část své vampírské hororové komedie Svatba upírů nedaleko Dolního Bukovska na Českobudějovicku.

V Bechyni vzniká první jihočeská filmová stezka

Bechyňsko – Seriál Deníku Jihočeské filmování (začal vycházet v červnu 2011) o hledání natáčecích lokací a pamětníků přinese i v příštím roce několik posledních dílů, než se definitivně odmlčí. Zdá se však, že jihočeské natáčecí lokace budou připomínat turistické projekty.

Suchý se Šlitrem zmokli při natáčení v Prachaticích

Prachatice - /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Část vojenské hudební komedie Antonína Kachlíka Bylo nás deset s písničkami slavné dvojice Suchý + Šlitr vznikla před 51 lety na jihu Čech.

Marie Vášová se utkala se sedlákem ve Smržově

Smržov - /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Značně schematické drama Po noci den z roku 1955 je třetím režijním počinem Jaroslava Macha. Exteriérové záběry štáb natáčel na Třeboňsku, ve vesnici Smržov a u rybníka Dvořiště.

Voskovec s Werichem se topili na Opatovičáku

Třeboňsko - /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Před 82 lety natočil divadelní režisér Jindřich Honzl se slavným tandemem V+W už druhý film. Ten měl název Peníze nebo život. Malou část děje umístili tvůrci na Třeboňsko

Do flétnisty se konferenciérka zakoukala v Písku

Písek, Čepřovice - /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ V komedii Ženu ani květinou neuhodíš je také jihočeská stopa. Collegium Musicum odehrálo koncert v Rytířském sále Prácheňského muzea, filmaři se krátce zastavili i v Čepřovicích na Strakonicku

Jihočeské filmování hledá pamětníky natáčení

Jižní Čechy - Seriál Deníku Jihočeské filmování se již věnoval mnoha snímkům, které vznikly v jižních Čechách. Rádi bychom zaznamenali ještě další vzpomínky na natáčení. Sháníme pamětníky těchto filmů:

Filmové studenty vypověděl soud z Prahy do Koloděj

Koloděje nad Lužnicí – /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Veselý příběh o kupci – hlupci, sličné Bětulince a vandrovných studentech Divotvorný klobouk (1952) označuje kritika jako první český filmový muzikál. Prostý příběh dvou přátel, kteří vyzráli nad hloupým lakomcem, napsal jako divadelní hru Václav Kliment Klicpera v roce 1817.

Na pouť vzala Marie Vášová vnuka k Jordánu

Tábor – /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Na počátku 60. let zavítaly do Tábora hned dva filmové štáby najednou. Režisér Jan Valášek tady pořídil značnou část svého sociálně laděného filmu Malý Bobeš ve městě, o kterém jsme v našem seriálu psali už dříve. Druhým tvůrcem byl slavný Jiří Krejčík (Svatba jako řemen, Vyšší princip aj.).

Místo zaplacení za loďku sebral Burian klukům čepice

Haškovcova Lhota – /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Nedávno jsme v seriálu psali o natáčení už 72 let starého snímku Ryba na suchu. Po přečtení článku se nám přihlásil někdejší dětský komparzista, a ne ledajaký –  hrál a mluvil přímo s hlavním hrdinou filmu Vlastou Burianem. Natočil scénu s vypůjčením loďky.

V hradeckém starožitnictví kriminálka prodávala dýku

Jindřichův Hradec – /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Na dětskou detektivku Milana Vošmika Martin a červené sklíčko usedá prach ve filmových archivech, přesto je snímek z hlediska filmových lokací zajímavý.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení