VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Jihočeská univerzita

Zprávy, úspěchy i drobné perličky z vysoké školy v Českých Budějovicích

Lavičce Václava Havla opět chybí ozdoba

České Budějovice – Lavička Václava Havla, která stojí v kampusu Jihočeské univerzity, musela znovu čelit vandalům. Ti ji poničili ve středu 4. března v noci. Odcizili jednu ze čtyř skleněných ozdob, které jsou umístěny ve vrchní části opěradel.

OBRAZEM: Žijí aktivně do posledních chvil

České Budějovice, Prachatice - Pacienty na zahradě při práci, na procházce nebo při hudebním odpoledni, zkrátka aktivní do posledních chvil, představuje výstava velkoformátových fotografií z prostředí prachatického hospice. Expozici „Tam, kde naplňují dny životem" lze zhlédnout do 15. března na rektorátu Jihočeské univerzity
v Branišovské ulici v Českých Budějovicích.

Na univerzitě se společně učí prarodiče a jejich vnoučata

České Budějovice - Na stole pastelky, obrázky či hudební nástroje a v lavicích studenti, jaké by na vysoké škole asi málokdo očekával. Tak to vypadá jednou za měsíc na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Pořádají se zde totiž kurzy pro prarodiče a vnoučata. Společně se tak učí děti ve věku od šesti do dvanácti let se svými babičkami nebo dědečky.

U sítě vydrží hrát nonstop 2015 minut

České Budějovice - Volejbalový marathon O pohár rektora Jihočeské univerzity odstartoval ve čtvrtek v českobudějovické sportovní hale. Letos se koná již 4. ročník, který se bude hrát bez přerušení přesně 2015 minut.

Miss Jihočeské univerzity se stala dívka z Kazachstánu

České Budějovice – Je jí dvacet let, pochází z Kazachstánu, ale studuje v Českých Budějovicích. A od středečního večera je oficiálně nejhezčí dívkou na škole. Studentka Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity (JU) Nadezhda Fursova zvítězila ve třetím ročníku soutěže Miss JU.

Knihovnice měly v ruce každý ze 450 tisíc svazků

České Budějovice – Zdejší vstupní terminál se brzy otevře již po milionté. Akademická knihovna v kampusu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích v lednu oslavila pět let od otevření, za tu dobu se stala neodmyslitelnou součástí vysokoškolského života v krajském městě. Její služby ale nemusí využívat jen studenti, vítaní jsou 
i další zájemci.

Docent vysvětloval postoje k islámu

České Budějovice – Martin Konvička, docent Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity (JU) a lídr protiislámské iniciativy Islám v ČR nechceme, na středečním zasedání etické komise JU vysvětloval své postoje k islámu. Pedagog, jenž v minulosti třeba tvrdil, že muslimové při výkladu koránu lžou, slíbil, že 
v souvislosti s islámem už nebude mluvit sprostě.

Divoké koně znovu vrátili do přírody také jihočeští vědci

Milovice, České Budějovice – První dny v novém prostředí, více než 1200 kilometrů od svého původního domova v anglickém Exmooru, má za sebou skupina čtrnácti divokých koní. O jejich přítomnost v bývalém vojenském prostoru Milovice se společně s ochranářskou společností Česká krajina zasloužili také vědci 
z Jihočeské univerzity.

Jan Samohýl: Možnost diskutovat s islámem jsme zatím nevyužili

České Budějovice – Emoce vyvolané vraždou francouzských novinářů redakce časopisu Charlie Hebdo se postupně zklidňují. Neustaly ale diskuse o možnostech soužití západního světa s muslimy. Svůj pohled přiblížil našemu Deníku religionista Jan Samohýl z Teologické fakulty Jihočeské univerzity.

Za výpady vůči islámu děkan vědce nevyhodí

České Budějovice – Vlny emocí zvedá nevybíravou kritikou islámu na internetu českobudějovický přírodovědec Martin Konvička. Vedení Jihočeské univerzity dokonce řeší otázku, zda by neměl opustit řady vysokoškolských učitelů.

Učitel kritizuje islám, škola se od jeho výroků distancuje

České Budějovice – Zvážit další působení přírodovědce Martina Konvičky na Jihočeské univerzitě by mělo podle doporučení etické komise vedení školy. Důvodem jsou ostré výroky vůči islámu, které vysokoškolský učitel prezentuje na sociálních sítích. Své postoje si zúčastněné strany vysvětlí příští týden na společném jednání.

Na univerzitě se učí i filetování kaprů a lososů

České Budějovice – Možná 
i rybáři s dlouhou praxí by v pátek na půdě Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity se zaujetím sledovali, jak nůž odděluje kapří maso od obávaných kostí.

Studenti a učitelé Jihočeské univerzity dostali nové parkoviště

České Budějovice - Už více než týden je v provozu nové parkoviště v kampusu Jihočeské univerzity (JU) v Českých Budějovicích mezi menzou a nedávno otevřenou budovou Vědeckotechnického parku. Svá auta tady mohou odstavovat všichni zaměstnanci, ale také studenti univerzity.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT