VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Komunální volby 2014

Správce se s nejmenší obcí neloučí

Vlkov – Po sobotních volbách ve Vlkově se správce Ján Czop, který místním po dobu čtvrt roku nahrazoval starostu, 
s obcí neloučí. Muž pověřený ministerstvem vnitra obec vedl od loňského podzimu, kdy se Vlkovským nepodařilo dát dohromady dostatek kandidátů do komunálních voleb. Jelikož tedy v říjnovém termínu voleb nemohli vybrat nové zastupitelstvo, musel se řízení chopit státní úředník.

Vlkovští si konečně zvolí zastupitelstvo

Vlkov – Zatímco většina starostů už si zanedlouho připomene 100 dní v úřadu, ve Vlkově jako jediné obci na Českobudějovicku po loňských říjnových komunálních volbách dosud svého starostu nemají. Při řádném termínu se volební místnost neotevřela. Nebylo koho volit, protože se nesešel potřebný počet kandidátů na kandidátních listinách.

K volbám Vlkovští půjdou. 
Nyní už je to jisté

Vlkov – Ve středu v 16 hodin vypršel termín pro podání kandidátních listin pro dodatečné komunální volby. Už je jasné, že Vlkovští si v náhradním termínu zvolí své zastupitelstvo.

Juraj Thoma: Radnice mi bude 
chybět. Ale nebrečím

České Budějovice – Osm let byl zvyklý na oslovení pane primátore. Od pátku je Juraj Thoma (HOPB) už „jen" zastupitelem. V rozhovoru přibližuje, jak prožívá primátorské odcházení.

AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE

Českobudějovickým primátorem se stal Jiří Svoboda

České Budějovice - Prvního muže radnice zvolili zastupitelé po osmi a půl hodinách jednání. Byla tak naplněna koaliční smlouva mezi hnutím ANO, Občany pro Budějovice, TOP 09 a KDU-ČSL. Ve funkci primátora nahradil Jiří Svoboda Juraje Thomu (HOPB).

Budějovice čeká střídání primátorů. Zastupitelstvo zasedá v pátek

České Budějovice – Nový scénář bude mít páteční ustavující zasedání českobudějovického zastupitelstva. Dostane o poznání slavnostnější ráz, dost možná ale bude nutné jednání přerušit kvůli naplánované svatbě.

Zastupitelský klub ANO v Budějovicích už má o členku méně

České Budějovice – Při páteční volbě primátora se lídr ANO Jiří Svoboda, jenž se má podle koaliční smlouvy stát prvním mužem radnice, nebude moci spolehnout na všech dvanáct zastupitelů „svého" hnutí.

Slib složí zastupitelé v obřadní síni

České Budějovice – Slavnostní slib už nebudou nově zvolení zastupitelé podepisovat na koleně nebo vestoje. S cílem dodat pátečnímu ustavujícímu zasedání zastupitelstva důstojnější atmosféru se Českobudějovičtí rozhodli uspořádat jednání na dvou místech.

Po dvanácti letech končí na radnici

České Budějovice – Velké střídání nastane v pátek v čele budějovické radnice. Podle koaliční smlouvy zvolí noví zastupitelé na svém ustavujícím zasedání zbrusu novou radu města. V uvolněných funkcích primátora a jeho náměstků nezůstane nikdo z dosavadního vedení. Končící primátor i jeho kolegové si musí hledat novou práci.

Výsledky voleb platí, rozhodl krajský soud

České Budějovice – Osm zastupitelů, kteří získali v říjnových volbách mandát, muselo až do čtvrtka počítat s teoretickou možností, že v jednacím sále vůbec neusednou. Jejich místa by podle volebního uskupení Společně pro České Budějovice měli obsadit kandidáti stran, které se do zastupitelstva nakonec vůbec nedostaly.

Nejmladší a nejstarší zastupitelé Českobudějovicka

Českobudějovicko - Jednomu je 21, druhému 75. Jeden je úplný začátečník, druhý zkušený matador, který se v politice pohybuje už přes půl století. Přesto ale oba spojuje jedna věc – touha udělat něco prospěšného pro obec, ve které žijí.

O novém vedení Českých Budějovic rozhodnou příští pátek

České Budějovice – Na pátek 21. listopadu od 12 hodin svolal ustavující zasedání nového zastupitelstva dosavadní primátor Českých Budějovic Juraj Thoma. „Uskuteční se navzdory tomu, že stále běží vypořádání Krajského soudu v Českých Budějovicích ve věci návrhu na neplatnost voleb.

Na radnicích se rozkoukávají nováčci

Českobudějovicko - Jasno o svém vedení už mají městyse a velké obce na Českobudějovicku. Nové starosty volili i v malých vsích. Někde usedají do křesel zastupitelů začátečníci, jinde ostříleni matadoři.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT