Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Škola

Škola

Bojovat budou o celorepublikové vítězství.

České Budějovice – Jestli se dá jedním slovem popsat práce Lukáše Bočka a jeho studentů z českobudějovického Gymnázia Česká, pak je to nadšení.

V Iránu píší zprava doleva, zjišťují žáci

České Budějovice /VIDEO/ – Žáci ze Základní školy Máj I přivítali na týden šest stážistů z Gruzie, Ruska, Číny, Brazílie, Turecka a Iránu.

První školní den na Českobudějovicku

Českobudějovicko - Školní rok začla pro 6 800 prvňáčků v Jihočeském kraji. Podívejte na jejich první den ve škole.  

Promoci si zopakovali po padesáti letech

České Budějovice - „Zlatou promoci“ po padesáti letech si v pátek užili absolventi Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity. Potkali své spolužáky, zavzpomínali na studentská léta a prohlédli si novou podobu prostor, kde se dříve učili.

Budějovickým školákům vylepšují jídelnu a staví tělocvičnu

České Budějovice - Každoročně se o prázdninách opravují školní budovy, aby se využil čas, kdy žáci nejsou denně v chodbách a lavicích.

Budějovičtí dají každému prvňáčkovi čtyři stovky pastelkovného

České Budějovice - Více než 420 tisíc korun rozdělí Českobudějovičtí dětem, které v září nastoupí do prvních tříd základních škol ve městě. V rámci takzvaného pastelkovného obdrží každý nováček v lavicích učební pomůcky za 400 korun. Tento týden o tom rozhodli radní.

Nejen děti z Plavu v září usednout do lavic některé z budějovických škol

Českobudějovicko – Základní školy ve svých obcích nemají, ale jejich povinností je pro děti s trvalým bydlištěm v jejich obci zajistit povinnou školní docházku, a tak se v letošním roce zástupci Plavu, Včelné a Doubravice obrátili českobudějovické zastupitelés prosbou o vytvoření společného spádového obvodu.

OBRAZEM: Účty za první pololetí jsou sečteny

České Budějovice - Pololetní vysvědčení dostali včera také žáci z budějovické ZŠ Nová.

Kantorů technických oborů je málo

Českobudějovicko - Na ZŠ v Týně nad Vltavou Na Malé straně vyučující nechybějí. Ředitel Miroslav Vašica přijal k novému školnímu roku dva učitele-muže za pedagogy, kteří odešli do důchodu.

K zápisům půjdou děti poprvé až v dubnu

České Budějovice - Zatímco loni touhle dobou už byly zápisy do prvních tříd v plném proudu, letos je všechno jinak. Podle novely školského zákona půjdou letos děti k zápisům až v dubnu. V krajském městě tento termín připadá na 6. a 7. dubna.

Stipendia učňům dává kraj i firmy

Jižní Čechy - Jihočeský hejtman Jiří Zimola připomíná, že žáci jsou podporováni po celou dobu studia v případě, že splňují dané podmínky. Ty se týkají především prospěchu. „Celkově si žák může přijít na 27 tisíc korun, což určitě není málo," upřesnil hejtman.

Školy se brání šíření žloutenky, pro jistotu

České Budějovice - Dohled praktického lékaře, odběry krve, ale i očkování či omezený režim při vyučování a volnočasových aktivitách zažívají děti v některých školách a školkách na Českobudějovicku. Může za to žloutenka, která se objevila u jednoho školáka a jednoho děcka ze školky, ale především snaha zamezit riziku dalšího šíření nákazy.

Úsměv pro Jihočeský literární úsměv

České Budějovice - Poměrně slušnou tradicí se může pochlubit Jihočeský úsměv, což je literární soutěž, zaštiťovaná Jihočeskou vědeckou knihovnou a Jihočeským krajem ve spolupráci s Jihočeským klubem Obce spisovatelů. Mimo jiné bývá každoroční součástí Festivalu dětských knih a časopisů a určená je chlapcům a děvčatům za základních škol.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení