Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Snídaně u Lanny

Rozhovory se zajímavými osobnostmi regionu z českobudějovické kavárny.

Jiří Vrba se baví sbíráním odpadků

České Budějovice – V roce 2008 začala tradice českobudějovického Odpadfestu. Jedná se o festival, jehož náplní ale není jen večerní zábava při koncertech. Té předchází pochod účastníků městem, při němž sbírají do pytlů odpadky, které se povalují na ulicích.

Po majálesu se změní v poutníka

České Budějovice –  V minulém týdnu zaplavil krajské město už jedenáctý ročník Budějovického majálesu. Jedenadvacetiletý student žurnalistiky Ladislav Zibura podpořil práci svých kolegů z organizačního týmu tím, že se mimo jiné postaral o tvorbu hesel propagujících  kulturní událost na internetu a která obletěla český facebookový svět.

Kněz Peter Madár: Pomohlo mi očekávání se zbavit, než je naplňovat

České Budějovice – „Věřící člověk má být dobrým člověkem. Církev může žít pro svět, ve kterém žijeme a dělat dobré věci. Týká se nás sociální sféra i kultura. Bez ohledu na to, jestli ten druhý je křesťan, nebo není," připomíná rektor kostela Panny Marie Růžencové, Jan Mária Chaire Peter Madár.

Zážitky nám zůstávají navždy, říká Ivo Moravec

České Budějovice – Ivo Moravec je rodák z Kyjova, ve kterém ale prožil jen několik dětských let. Do Českých Budějovic přišel oklikou přes Šumavu. Pracoval v Akademii věd, kde se seznámil s Radkem Novotným. V roce 2006 založili tito dva muži Spolek přátel tradic. Spojovala je totiž láska k Šumavě, tradicím a také k zážitkům.

Šil kalhoty z diftýnu. Teď už čtvrt století vede obec

České Budějovice, Úsilné – Dvacet čtyři let starostuje obci Úsilné, ve které žije necelých pět set obyvatel, přesto o něm vědí i v Praze. Pavel Kašpárek je totiž „Starostou roku 2011". Svou klidnou mluvou působí možná až přespříliš rozvážně, výsledky jeho práce ale ukazují, že akce v jeho životě rozhodně nechybí.

Jan Flaška: Jsem nicneumělec, ne všeumělec

České Budějovice – Kdo zná fotografický festival Fotojatka nebo Literární šlehy Divadla Sud, seznámil se i s prací Jana Flašky, českobudějovického učitele informatiky, fejetonisty a extrovertního introverta. Říká o sobě, že dělá všechno, ale neumí nic.

Doma jsem všude, teď i tady, říká režisér Janek Lesák

České Budějovice – Jihočeské divadlo zažívá v poslední době zevrubnou obrodu. Přichází nový ředitel, činohra přivítá od příští sezony několik nových herců. Ani Malé divadlo, určené zejména dětskému publiku, nezůstává pozadu. Janek Lesák, původem Cheban, se stal před několika měsíci novým režisérem této komorní scény.

Pomoc většina lidí neocení, říká Hana Vacovská

České Budějovice – Svůj život Hana Vacovská spojila s Českým červeným křížem. Původně se měla stát porodní asistentkou, nakonec se ale z roční praxe u celosvětově známé humanitární organizace stal závazek na čtyři desítky let.

Majáles je jeho životní styl

České Budějovice - Martin Kolář je již mnoho let organizátorem Budějovického Majálesu. Také členem netradičního kulturně-hudebního seskupení NAAB.

Z běžných žen dělá Martina Mládková modelky

České Budějovice - Martinu Mládkovou může většina čtenářů a zvláště pak čtenářek znát coby majitelku osobitého obchodu s autorskou módou a šperky Mata Hari. Najdou se i ti, kteří viděli její umělecké fotografie, ve fotografickém světě je známá i pod jménem Martina Tupá.

Víťa Marčík: Jsem lhář mluvící pravdu

České Budějovice –  Snad nejznámnější jihočeský loutkoherec přijel do Kavárny Lanna z nedalekých Drahotěšic. Jeho Teatr vyhledávají děti stejně jako dospělí. Vítězslav Marčík je padesátiletý mladík s permanentním úsměvem na tváři a  zvědavýma očima.

Josef Prokeš pečuje o věřící i svatostánek

České Budějovice – Kněze si obvykle nepředstavujeme jako uvolněného neformálního třicátníka, jakým je Josef Prokeš. Ten působí jako spirituál Biskupského gymnázia a kněz českobudějovické diecéze. Je inspirativním člověkem, který přibližuje křesťanskou víru mladým lidem. A nejen jim.

Do moře se Martina Balzarová vrhá i za žraloky

České Budějovice – Žije sice 
v zemi, kde byste slanou vodu pohledali. V moři je ale Martina Balzarovájako doma. Učaroval jí totiž svět korálových útesů, mořských sasanek a především ryb. Doktorandka Přírodovědecké fakulty se zapojila do mezinárodních projektů na ochranu mořského světa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení