Folková zpěvačka Pavlína Jíšová se s muzikantem setkala osobně na muzikantském bále v krajském městě. Každý hrál tenkrát v jiném sále. „Náš, bohužel dnes již zesnulý, bubeník ho tehdy potkal na záchodě. Byl veselá kopa a Michalovi prý při činnosti, která se na záchodě koná, řekl, aby si šel s námi brnknout. Michal se opravdu objevil na pódiu,“ směje se. "A to vedle tehdy mladičkého kytaristy. Řekl mu, ať zahraje F7. Mladý muzikant byl šokován Michalovou přítomností na pódiu nebyl schopen zahrát požadovaný akord. Někdo jiný z kapely tak učinil a Michal začal zpívat píseň „I Can Stop Loving You“," pokračuje muzikantka.

Michal Tučný pak pozval Pavlínu Jíšovou do svého pořadu Country Club Michala Tučného, který se natáčel Českém rozhlase České Budějovice. „Slovo dalo slovo a Michal se mnou sestavil koncertní program, se kterým jsme měli tu čest jezdit za publikem,“ vypráví písničkářka.

Potkávali se dále při natáčení písní a v Hošticích. Vznikl tak třeba duet Michala Tučného a Pavlíny Jíšové Dlouhá černá limuzína. „Dnes mohu ve svém věku říct, že Michal žil krátký život. Stihl v něm však odžít několik hudebních životů. Jednou mi totiž řekl, že točit novou desku znamená prožít jeden život,“ vzpomíná Pavlína Jíšová a dodává: „Jsem vděčná i za ten krátký společný čas.“