Med, včely, kosmetika i poradna

Kdy: Sobota 13. června od 9 do 13 h
Kde: Vzdělávací a chovatelské centrum, Plavská 1, České Budějovice
Za kolik: Zdarma

V sobotu 13. června navštívíte 3. ročník medobraní. To se koná mezi 9. a 13. h ve Vzdělávacím a chovatelském centru na adrese Plavská 1, České Budějovice u Jižní zastávky. Včelaři zde naleznou prodejní stánek se včelařskými potřebami a včelařskou poradnu. Dopoledne si však užije i široká veřejnost. Návštěvníci uvidí prosklený úl se včelami, zahradu medonosných rostlin, stánek s výzkumy o včelách aj. Ochutnají čerstvý med, medovinu nebo zakoupíte kosmetiku s obsahem včelích produktů. Zakoupíte zde první letošní med přímo od včelařů. Vstup zdarma.

Dobroty v Masné pro mlsouny

Kdy: Sobota 13. června od 13 do 21 h
Kde: Masná ulice, Český Krumlov
Za kolik: Zdarma

Na sousedskou veselici zajděte v sobotu 13. června do Masné ulice v Českém Krumlově. Akce Mlsná Masná aneb Potkejte se v Masné s radostí, že v Krumlově je a bude dobře. Zahraje zde oficiálně hudební těleso Kapela, co nikdy nevystoupí. Dát si zde můžete dobroty jako utopence, guláš, pivo, žemlovku atd. Přijďte mezi 13. a 21. h. Vstup zdarma.

Folk a country v Malenicích

Kdy: Sobota 13. června
Kde: Malenice
Za kolik: 100 Kč

Příznivci a fanoušci skupiny Sešlost si poslechnou melodie z žánru folku a country v sobotu 13. června na parketu Malenice. Hudbu v podání kapely Sešlost uslyšíte v 19 h. Na kytaru zahraje Míra Bílek, Láďa Urban na kontrabas a na banjo Pepa Bílek. Vstupné 100 Kč.

Naučte se ušít si sukni

Kdy: Sobota 13. června od 9 do 16 h
Kde: Dílna U lenochoda, Klokotská 1, Tábor
Za kolik: 900 Kč

V Táboře se v sobotu 13. června naučíte ušít sukni. Od 9 do 16 h tam totiž Helena Chalupská v dílně U lenochoda pořádá kurz pro pokročilé začátečníky, kteří již umí zacházet s šicím strojem. Zkusíte si základy práce se střihy, měření postavy či úpravy střihu. Můžete si donést i vlastní střih nebo si vyberete z nabídky. Dojde samozřejmě i na konkrétní šití. K dispozici budou pomůcky. Látku si přineste vlastní. Stroj si přinesete nebo zapůjčíte za 150 Kč. Kurzovné stojí 900 Kč.

Divadlo pro děti i dospělé na pláži 

Kdy: Sobota 13. června od 16 h
Kde: Pláž ve Frymburku
Za kolik: Do klobouku

Z letošních frymburských slavností zbylo jen divadélko, i když slůvko jen, není v tomto případě asi na místě. Zahraje Víťa Marčík představení Robinson Crusoe, plné nejen krkolomných kousků, dramatických okamžiků a humoru, ale také zamyšlení nad samotou člověka, přátelstvím a smyslem všeho dění. Víťa Marčík je komediant a klaun v pravém slova smyslu. S neskrývavou radostí hraje známé příběhy tak, aby pobavil publikum u jihočeského moře na pláži.