Do Beltéma doplujete na lodi
KDY: 7., 8. prosince
KDE: Od kavárny Vlnna
ZA KOLIK: 100 Kč

Biblický příběh můžete sledovat z vodní hladiny z lodě Sv. Rozálie. Ta vypluje od slepého ramene od přístaviště kavárny Vlnna první adventní víkend hned v několika časech. V sobotu 7. prosince v 17, 18, v 19 a ve 20 h. V neděli v 17, 18 a ve 20 h. Za zážitkové představení Plavba do Betléma zaplatíte 100 Kč. Uvidíte pět zastavení s výjevy o narození Ježíška. Dostanete punč i rybí polévku. 

Na Čertovském safari vám zváží hříchy
KDY: 7., 8. prosince
KDE: Hluboká u Borovan
ZA KOLIK: Zdarma

V Resortu safari v Hluboké u Borovan se o víkendu 7. a 8. prosince mezi 17. a 21. hodinou koná tzv. Čertovské safari. Na programu bude prohlídka Čertovské půdy, návštěva sv. Mikuláše i dárečky. Postavíte se na Luciferovu osobní váhu hříchů. Občerstvit se můžete čertovskými dobrotami, ochutnáte svařák či medovinu.

Měňte, kupujte a prodávejte hmyz a jiné
KDY: 8. prosince
KDE: DK Metropol
ZA KOLIK: Zdarma

V DK Metropol v Českých Budějovicích se v neděli 8. prosince mezi 8. a 12. h koná Teraristická burza a výstava. Na ní se budou měnit a prodávat terarijní ryby a zvířata, živý i preparovaný hmyz, stejně tak krmivo živé i neživé a také chovatelské potřeby.

Advent za časů našich prababiček
KDY: 7. prosince
KDE: Jihočeské muzeum
ZA KOLIK: 50 Kč

V rámci vánoční výstavy v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích se koná po celý předvánoční čas bohatý doprovodný program. Ten zahrnuje dokonce i divadlo. Hru Vánoce za časů našich prababiček aneb Jak se v Čechách strašívalo přichystal divadelní soubor Studio dell'arte. Divadelníci zahrají během soboty 7. prosince hned dvě představení, a to v 10 a v 15.30 h. Předvánoční čas je opředen tajemnými a starými pohanskými zvyky. Ty připomene představení dětem i dospělým. Diváci se dozví, jak se za časů prababiček nahlíželo do studánek, pozorovala příroda a vyhlížela strašidla a proč. Zaplatíte vstupné 50 Kč.  

KDY: 7. prosince
KDE: Fotbalové hriště Nemanice
ZA KOLIK: 70 Kč

Více než 120 čertů z Česka a Rakouska v ručně vyřezávaných Krampus maskách potkáte v sobotu 7. prosince na druhém ročníku Perchtenlauf Misfits of Hell, pekelné show, která se koná v Nemanicích na hrišti. Začíná se v 18 h.