Mirai přijede do Budějc
KDY: 7. března
KDE: KD Vltava
ZA KOLIK: 490 Kč

Kapela Mirai vyrazila na jarní turné se zbrusu novým koncertním vystoupením, playlistem a halovou show v klubových prostorách. V sobotu 7. března se zastaví i v Českých Budějovicích. "Kapela přiveze halovou show v bezprostřednějším klubovém prostředí, žánrovou pestrost a neopakovatelný zážitek," zve mluvčí kapely Tereza Burdová. Kapela představí písně ze své druhé desky. „Jarní část tour k desce Arigató se z velkých hal přesouvá do bezprostřednějších prostor klubů, kam se budeme snažit přivézt vyprodanou halovou show z podzimu,“ lákala kapela před začátkem turné. Přijďte si je poslechnout od 20 h do KD Vltava. Vstupné 490 Kč.

Pojišťovna pořádá Zimní hry
KDY: 7. března
KDE: Hopsarium

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra 211 pořádá v sobotu 7. března v českobudějovickém Hopsáriu Zimní hry pro rodiny s dětmi. Tam návštěvníky čekají zábavné aktivity, atrakce, soutěže o ceny i vyšetření, která jim objasní, jak moc jsou fit. Těšit se můžete například na fotokoutek, biatlonovou střelnici, vědomostní soutěže, showboardový simulátor, virtuální realitu, ale i na vyšetření zraku či dentální hygienu a analýzu složení těla. Každý, kdo se zúčastní vědomostní soutěže, dostane dárek, může získat ale navíc cenu v hodnotě 2500 a 10 000 Kč.

Zachraňte svůj oblíbený nábytek a naučte se renovovat
KDY: 7. března
KDE: Kabinet CB, Vrbenská
ZA KOLIK: 1350 Kč/os/den


Svůj oblíbený kus nábytku si můžete opravit sami v sobotu 7. března. V Českých Budějovicích se totiž koná kurz renovace dřevěného nábytku. Ten pořádá Kabinet CB, který dává druhou šanci věcem a vdechují jim nový život. Začalo to materiální bankou a skončilo sociálním podnikem, který se zabývá znovu užitím věcí (tzv. re-use) převážně nábytku. Celodenní kurz, který trvá od 11 do 19 h, je rozdělen na část teoretickou a hlavně praktickou. Lektor vám poskytne cenná rady, jak pracovat se dřevem, i informace o přístupech renovace. Dozvíte se samozřejmě praktické rady spojené i s renovací samotnou. V ceně 1350 Kč za osobu je zahrnut základní materiál a nářadí, rady a podpora truhláře i občerstvení.  

Jednota pořádá už 24. ples
KDY: 7. března
KDE: DK Metropol 
ZA KOLIK: Od 350 Kč

Českobudějovická Jednota, s. d., pořádá v sobotu 7. března 24. ples. K tanci a k poslechu bude hrát v DK Metropol Veselá muzika, Rozhlasový swingový orchestr Václava Hlaváče a kapela MP3. Vystoupí i Lehkej Pokondr & Rakeťáci. Začíná se ve 20 h.