Safari resort zve na sv. Martina
KDY: Sobota 9. listopadu
KDE: Safari resort v Hluboké u Borovanech
ZA KOLIK: Zdarma vstup do areálu

V sobotu 9. listopadu se konají v Hluboké u Borovan Svatomartinské slavnosti. Od 10 h v Safari resortu čekají na návštěvníky pravé svatomartinské hody a lahvové mladé víno. Drobnosti zakoupíte na tradičním jarmarku. Projedete se
v kočáře. Pro děti jsou přichystané různé aktivity od malování na obličej, přes tvořivé dílničky až po promítání pohádek a divadélka na půdě. Akce trvá po celý den až do 19 h.

Soutěžte s draky
KDY: Neděle 10. listopadu
KDE: Klub Kampa, České Budějovice
ZA KOLIK: Zdarma

V areálu vysokoškolských kolejí před studentským klubem Kampa bude v neděli 10. listopadu Drakiáda s opékáním buřtů. Právě prvních třicet příchozích, kteří se zaregistrují do soutěže, dostanou buřta zadarmo. Registrovat se můžete od 14 h. V 15 h se bude soutěžit o ceny o nejlepšího letce. Těšit se můžete také na klání o nejlepšího draka a nejhezčího handmade draka. Výsledky vyhlásí po 16. h.

Uspávání broučků
KDY: Neděle 10. listopadu
KDE: Týn nad Vltavou
ZA KOLIK: Zdarma + 60 Kč

Od otáčivého hlediště v Týně nad Vltavou vyjde v neděli 10. listopadu v 16.30 h lampionový pochod pro malé i velké. Broučky a berušky potom čeká v Sokolovně od 17.30 h pohádka Jak Lesněnka učila Zirkonu čarovat. Vstupné na představení je 60 Kč. 

Přijede sv. Martin
KDY: Neděle 10. listopadu
KDE: Borovany
ZA KOLIK: Zdarma či za dobrovolný příspěvek nezsikovým organizacím

V neděli 10. listopadu projde areálem borovanského zámku tradiční Svatomartinský průvod, který spojuje hrané scény a pranostiku. V 16  h bude akce zahájena. Návštěvíci uvidí římské vojáky a sv. Martina na koni i scénu, jak se sv. Martin podělí o svůj plášť se žebrákem. Na cestu budou účastníkům svítit lampiony a louče. Akce má navíc charitativní charakter. Lidé mohou dobrovolně přispět již zmíněnému žebrákovi do kasičky, odkud budou peníze rozděleny neziskovým organizacím Borůvka, Archa a Nazaret. Tyto organizace budou mít na trhách stánky s občerstvením. Připět jim můžete i penězi, mycími prostředky a rukavicemi či drobnými dárky pro osamělé seniory k Vánocům.