Předchozí
1 z 7
Další

Českobudějovicko

Velikonoční hrkání v Českých Budějovicích 2022.Chystá se velikonoční hrkání v Budějovicích.Zdroj: Deník/Jaroslav Sýbek

Velikonoční hrkání
Kdy: od čtvrtka 6. dubna 18 hodin do neděle 9. dubna 14.30 hodin
Kde: centrum Budějovic
Proč přijít: Hrkání se pojí se Svatým týdnem a odletem zvonů do Říma. Na Zelený čtvrtek se naposledy rozezní zvony a varhany, které umlknou až do Velikonoční vigilie a jejich místo zaplní dřevěné hrkače, řehtačky a klapačky. Každý den bude ve znamení symbolů: čtvrtek - poslední večeře, pátek - tesání křížů, rakev, sobota - mlha, kouř, neděle – svatba. Zelený čtvrtek: hrkání 19 h. Velký pátek: 8, 12, 15 a 19 h hrkání, na náměstí tesání křížů, vztyčení křížů v poledne, noční hlídání křížů. Bílá sobota: 8 a 12 h hrkání. Neděle - vzkříšení: 12 h svatební průvod - obnovení manželských slibů.

Velikonoce na zámečku
Kdy: sobota 8. dubna od 10 do 17 hodin
Kde: Infocentrum JE Temelín
Proč přijít: Velikonoční farmářský a řemeslný trh, soutěže pro děti v království velikonočního zajíčka, hudební vystoupení, divadélko, kouzelnice Renata, workshopy - pletení pomlázky, malování vajíček, besedy o velikonočních zvycích.

Stezka za obřími kraslicemi
Kdy: pátek 7. dubna
Kde: Hluboká nad Vltavou
Proč přijít: Vydejte se hledat obří velikonoční vajíčka pomalovaná originálními motivy. Vycházkové okruhy vás provedou Hlubokou a nejbližším okolím a na trase si můžete zahrát rodinnou hru s mapou a po cestě plnit úkoly. V pátek v 10 h můžete navštívit malý velikonoční trh ve Zborovské ulici a v 11 h startuje dobročinný běh na 8 km.

Velikonoční safari
Kdy: sobota 8. dubna od 11 h
Kde: Safari Resort v Hluboké u Borovan
Proč přijít: Tematické tvořivé dílny pro děti, vyjížďky na oslících a koních, kontaktní zoo, offroadové jízdy do obor mezi zvířata a spousta dalších aktivit. V bistru se můžete těšit na velikonoční menu plné dobrot.

Českokrumlovsko

Velikonoční trh v Českém Krumlově nabízí množství dobrot, kraslic a řemeslných výrobků.Velikonoční trh v Českém Krumlově nabídne kraslice, řemeslné výrobky, ale i dobroty.Zdroj: Deník/ Zuzana Kyselová

Velikonoční trh na náměstí Svornosti
Kdy: do pondělí 10. dubna (do neděle od 9 do 19 hodin v pondělí od 9 do 17 hodin)
Kde: Náměstí Svornosti Český Krumlov
Proč přijít: Těšit se můžete na ukázky řemesel (řezbář, sedlář, tkadlec, kovář, košíkář, pletení pomlázek), prodej kraslic, velikonočních dekorací a dalších suvenýrů. Bude i něco na zub.

Velikonoční plavba na voru historickým centrem města
Kdy: do pondělí 10. dubna vždy od 13 do 15.30 hodin
Kde: Přístaviště Rožmberská bašta
Proč přijít: Vydejte se na voru na plavu historickým centrem města. Je dlouhá přibližně 25-30 minut a je vypravována z přístaviště Rožmberská Bašta. K plavbě je podáváno občerstvení formou nápoje (v ceně lodního lístku), který se servíruje před vyplutím na vor. Časy plaveb: 13.00, 13.30, 14.00, 14.30, 15:00, 15.30. Cena: 390 Kč dospělý, 245 Kč dítě do 12 let. Plavba se koná v případě dobrých plavebních a povětrnostních podmínek.

Prachaticko

Velikonoce v Muzeu české loutky a cirkusuVelikonoce v muzeu.Zdroj: Archiv

Velikonoce v prachatickém muzeu
Kdy: pátek 7. dubna od 10 do 15 hodin
Kde: Prachatické muzeum
Proč přijít: Zdobení kraslic s Lenkou Volkovou, pletení pomlázek s Miroslavem Šefčíkem, pečení velikonočního pečiva s Růženou Vincikovou a předení velkopáteční nitky pro štěstí s Růženou Sedlákovou.

Vilová brigáda a pečení pizzy
Kdy: sobota 8. dubna od 14 hodin
Kde: Kralova vila, Nádražní ulice, Prachatice
Proč přijít: Brigáda kolem Kralovy vily v Prachaticích, kterou zakončí pečení pizzy v zahradě.

Pohádka pro děti
Kdy: neděle 9. dubna od 1400 hodin
Kde: Kino Strunkovice nad Blanicí
Proč přijít: Čas vyhrazený pro rodiče, jejich ratolesti a divadelní pohádku „O Pavlíkovi a jeho hvězdě“, kterou sehraje Teátr Pavla Šmída.
Vstupné: 50 korun.

Strakonicko

Tattoo Jam Strakonice.Tattoo Jam Strakonice.Zdroj: Ivana Řandová, Strakonice

Tattoo Jam Strakonice
Kdy: Sobota 8. dubna od 10 hodin
Kde: Dům kultury Strakonice
Proč přijít: Strakonice budou hostit už 18. ročník festivalu a přehlídky tetování Tattoo Jam. Program: 14 - módní přehlídka, 15 - soutěž old tattoo, 16 - Pale death, 17 - taneční vystoupení, 17.30 - Dům tisíce mrtvol (háky), 18.30 - soutěž v tetování, 20.30 - Sex Deviants, 22 - Locomotive, 23.30 - No more Hiroshima.

Velikonoční trhy na zámku Blatná
Kdy: Pátek 7. až neděle 9. dubna vždy od 10 do 17 hodin
Kde: Nádvoří blatenského zámku
Proč přijít: Letošní Velikonoční trhy na zámku Blatná slibují nádherné tři dny plné skvělého jídla, velikonočních produktů, úsměvů a oslav!

Jindřichohradecko

Třeboňské amarylis letos zdobí zámek po vzoru dvorního umlěce Arcimolda.Na snímku průvodkyně Michaela Hanzalová.Amarylis ozdobí třeboňský zámek. Zdroj: Deník/ Radka Doležalová

Třeboňský zámek rozkvete
Kdy: Od pátku 7. dubna
Kde: Státní zámek Třeboň
Vstupné: 200 korun
Proč přijít: Státní zámek Třeboň zve na tradiční květinovou výstavu Amaryllis, tentokrát do prostor rožmberských interiérů v termínu od 7. do 23. dubna. O Velikonocích a o víkendu 15. – 16. dubna můžete navštívit výstavu od 9 do 17 hodin. V dalších dnech jsou ve vyzdobených interiérech komentované prohlídky s rožmberskou tématikou v 10, 12 a 14 hodin.

Splašená vejce
Kdy: od pátku 7 do pondělí 10. dubna od 10 do 12 a od 13 do 15.15 h
Kde: Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec
Vstupné: Dospělí 200 Kč, senioři, mládež 160 Kč, děti 60 Kč
Proč přijít: O velikonočních svátcích opět pobaví návštěvníky jindřichohradeckého zámku výstava Splašená vejce. Zhruba tisícovka vajec mnoha barev, nejrůznějších velikostí se v roztodivných kompozicích rozeběhne zámeckými pokoji. Od Velkého pátku 7. dubna do Velikonočního pondělí 10. dubna bude možné navštívit pokoje s výstavou v individuálních prohlídkách. Návštěvníci tak mohou interiéry procházet vlastním tempem. To jistě ocení zejména malí návštěvníci i jejich rodiče. Ale ani návštěvníci, kteří upřednostní prohlídku s průvodcem, nebudou ošizeni. Průvodci se budou v prohlídkové trase pohybovat a velmi rádi odpoví na dotazy nebo i podají část průvodcovského výkladu. Důležitou novinkou letošních Velikonoc bude obnovení slavné, starodávné tradice rozdávání sladké kaše v černé kuchyni. K obnovení tohoto po více, než 400 let trvajícího zvyku, se Jindřichohradečtí rozhodli právě 240 let po jeho zrušení. Ochutnat sladkou kaši můžete v sobotu 8. 4. Výstava Splašená vejce zůstane v pokojích také v týdnu po Velikonocích, tedy do neděle 16. dubna.

Velikonoční prohlídky na zámku
Kdy: Od čtvrtka 6. do pondělí 10. dubna od 10 do 16 h
Kde: Státní zámek Dačice
Vstupné: Plné vstupné 180 Kč, snížené 140 Kč, dětské 50 Kč, děti do 6 let zdarma
Proč přijít: Návštěvníci si mohou prohlédnout velikonočně vyzdobené interiéry zámku doplněné o výklad kombinující jak klasické zámecké informace, tedy o architektuře, vybavení a majitelích, tak informace o tom, jak se slavily Velikonoce v historii. A jsou to fakta skutečně zajímavá. Víte například, že se dříve peklo více druhů mazanců a v čem rozdíl spočíval? Nebo kde se vzala tradice pečeného beránka? Pročpak jsou v zámku mj. zlatě barvená vajíčka a jak stará je tradice malovaných kraslic? Když si přijdete prohlédnout velikonoční zámek, určitě se to dozvíte.

Soutěž v pojídání beránků
Kdy: V pátek 7. dubna od 21 h
Kde: Mexiko Club Slavonice
Proč přijít: Na Velký pátek si užijete velký mejdan. Zahraje Dj Zavik & Dj Wojtass. Nebude chybět soutěž v pojídání čokoládových beránků! Obhájit vítězství z minulého roku dorazí maxijedlík Jaroslav Němec. Své síly s ním změří další čtyři soutěžící.

Cesta za velikonočním pokladem
Kdy: V pátek 7. dubna od 14 h
Kde: Spolkový dům Slavonice
Proč přijít: Již podruhé se můžete s dětmi ve Slavonicích vydat na Cestu za velikonočním pokladem. Start i cíl je ve Spolkovém domě Slavonice, cesta podél potoka a skrze park plná úkolů a luštění Vás zavede až k velikonočnímu pokladu. Celou akci ukončíte u ohně na dvoře Spolkového domu v 18 hodin.

Velikonoční prodej ryb
Kdy: V sobotu 8. dubna od 10 do 11 h
Kde: Deštná u Jednoty
Proč přijít: Místní organizace Českého rybářského svazu Deštná bude prodávat ryby. Za kilo kapra zaplatíte 85, kilo amura vyjde na 90 a štika se prodává za 219 korun/kg.

Ozdobí park u kostela
Kdy: V sobotu 8. a v neděli 9. dubna
Kde: Nová Včelnice
Proč přijít: Tradicí v Nové Včelnici je společná výzdoba veřejného prostranství. V připraveném prostoru u kostela si každý může zavěsit svou kraslici a během víkendu se s ní vyfotit. Foto pak zasílejte na email: knihovna@vcelnice.cz Fotografie budou zveřejněny na webu města a vybrané v Novovčelnickém zpravodaji.

Objevte skauting
Kdy: Do 31. května
Kde: Městská knihovna Jindřichův Hradec
Proč přijít: Výstava vás provede skautským životem jindřichohradeckého střediska Zlatá Růže. Těšit se můžete na fotky, které vyfotili nadějní mladí fotografové během skautských akcí.

Lego pod zámkem II.
Kdy: Do 27. května denně od 10 do 16 h
Kde: Zámecká galerie Třeboň
Vstupné: Dospělí 50, děti 40 Kč
Proč přijít: Odstartovala druhá Lego výstava Michala Plose v galerii třeboňského zámku. Návštěvníci uvidí několik nových věcí, které autor vytvořil od poslední výstavy. Děti se mohou těšit na hernu a stavařský úkol.

Řemesla pro Paříž
Kdy: Do 17. prosince kromě pondělí vždy od 10 do 12 a od 13 do 17 h
Kde: Dům gobelínů, kulturních tradic a řemesel v Jindřichově Hradci
Proč přijít: Na výstavě Řemesla pro Paříž uvidíte tapiserie podle návrhu Františka Kysely utkané v dílně Marie Hoppe Teinitzerové v Jindřichově Hradci, které získaly v roce 1925 Velkou cenu – Grand Prix v Paříži.

Pohádkový svět Jindry Čapka
Kdy: Do 24. června
Kde: Třeboň, Dům Štěpánka Netolického
Proč přijít: Jindra Čapek patří mezi nejvýraznější mezinárodně uznávané výtvarníky. Jeho život naplňuje převážně ilustrátorství, které s kouzlem oživuje příběhy knih pro děti i dospělé. Doma i v zahraničí oživil příběhy více než 70 knih, které vyšly v 25 světových jazycích na několika kontinentech. Své ilustrace vystavoval v New Yorku, Tokiu, Madridu, Curychu, Benátkách. Největší výstavu v ČR měl v roce 2022 v Českém Krumlově, kde již téměř 20 let žije a tvoří. Další jeho velká výstava zavítala právě do Domu Štěpánka Netolického v Třeboni, kde bude k vidění do 24. června. Na své si přijdou děti, protože k výstavě je připraveno několik hravých karet. Pomocí nich budou děti objevovat detaily ilustrací a mohou si vytvořit i vlastní pohádkovou postavu.

Písecko

Jarní slavnost na Kamenném mostě 2022.Jarní slavnost na Kamenném mostě. Zajdete se podívat?Zdroj: Deník/Petr Brůha

Svatý Hřeb z Milevska
Kdy: Od pátku 7. dubna do neděle 16. dubna v době od 9 do 18 h
Kde: Prácheňské muzeum v Písku
Proč přijít: V Prácheňském muzeu v Písku bude mimořádně vystaven Svatý Hřeb, unikátní nález z kláštera premonstrátů v Milevsku. Veřejnost zatím neměla příliš příležitostí tuto vzácnou relikvii spatřit na vlastní oči, nyní se tato možnost nabízí v době od Velkého pátku až do následující neděle 16. dubna vždy od 9 do 18 hodin. Součástí výstavy bude také přednáška pro veřejnost 13. dubna od 16 hodin a odborné kolokvium v ten samý den.

Jarní slavnost na Kamenném mostě
Kdy: V sobotu 8. dubna od 10 h
Kde: Kamenný most v Písku
Proč přijít: Jarní slavnost na Kamenném mostě nabídne řemeslný jarmark a kulturní program. Pro děti jsou připravené tvořivé dílničky s DDM Písek.

Klášter zahajuje sezonu se soutěží
Kdy: V sobotu 8. a v neděli 9. dubna od 9.30 do 15 h
Kde: Milevský klášter
Vstupné: Prohlídka dospělí 100, důchodci 80, děti 50 Kč /1 okruh, oba okruhy se slevou
Proč přijít: Milevský klášter zahajuje sezonu prohlídek 1. okruhu Sakrální stavby a 2. okruhu Ze života bratří premonstrátů. Letošní zahájení doprovází i velikonoční kvízová soutěž pro rodiny s dětmi na trase milevské křížové cesty. Startuje se v nově otevřené pokladně Latinské školy. Velikonoční kvízová soutěž je zdarma.

Velikonoční Kostelec
Kdy: V sobotu 8. dubna od 14 do 16 h
Kde: Muzeum v Kostelci nad Vltavou
Proč přijít: Při tradiční akci v historické budově kosteleckého špitálu budete mít jedinečnou možnost uplést si pomlázku na pondělní koledu, ako každý rok je připravené malování kraslic, zdobení perníčků či kreativní tvoření pro děti i dospělé. Budete moci ochutnat velikonoční dobroty a tomu všemu vám zazpívá Dětský pěvecký sbor Kosteláček.

Svět v Písku
Kdy: V sobotu 8. dubna od 13.30 h
Kde: Sraz u ZŠ T. Šobra
Proč přijít: Dost bylo zimy, dost bylo sezení mezi čtyřmi zdmi, hlásá písecká knihovna. Jdeme zase ven a vezmeme vás s sebou, tentokrát k Bábě Lišků. Projdeme se, popovídáme si, dáme si kávu/čaj/pivo. Děti a psy s sebou! Sraz u Základní školy T. Šobra (ulice Šobrova 2070).

Velikonoční odpoledne
Kdy: V sobotu 8. dubna od 13 h
Kde: Vestibul MěKS Protivín
Vstupné: 80 korun
Proč přijít: Užijte si velikonoční tvoření, pohádku nebo nakupte výrobky SOŠ a SOU Písek.

Velikonoční dílnička
Kdy: V sobotu 8. dubna od 9 do 12 hodin
Kde: Muzeum milevských maškar
Proč přijít: Přijďte si pomalovat vajíčka, vyrobit velikonoční věnec, nebo si vyzkoušet tradiční voskovou techniku malování vajíček. Nebude chybět ani tradiční velikonoční pohoštění.

Velikonoční koncert
Kdy: V neděli 9. dubna v 16 h
Kde: Milevsko, kostel sv. Bartoloměje
Proč přijít: Vystoupí mezzosopranistka Veronika Vandová, Milevský dětský sbor pod taktovkou Gabriely Molové a komorní uskupení žáků ZUŠ Milevsko.

Muzeum plné milování
Kdy: Do 28. května denně mimo pondělí od 9 do 18 h
Kde: Prácheňské muzeum v Písku
Vstupné: 24 / 40 korun
Proč přijít: Výstavy Milování v přírodě, Zamilovaný Písek a Květomluva – Květiny ve výtvarném umění. Jedna se podrobně zabývá intimním životem zvířat, druhá zkoumá podoby lidské lásky a to, jak se promítla do muzejních sbírek, třetí odhaluje skrytý význam květin ve výtvarném umění.

Fenomén Igráček
Kdy: Do 8. května denně kromě pondělí od 9 do 12 a od 13 do 17 h
Kde Milevské muzeum
Vstupné: Dospělí 40 korun, děti a důchodci 20 korun, předem objednané dětské a školní skupiny 10 korun/osoba
Nenechte si ujít výstavu pro celou rodinu Fenomén IgráčekK. Dozvíte se něco o historii, současnosti, vývoji a výrobě legendární hračky. Součástí výstavy jsou unikátní Igráčci v podobě člena řádu premonstrátů a figurka s maskou Bakuse. Vybrané Igráčky je možné i zakoupit.

Táborsko

Zima skončila. Moranu svrhli v Borotíně pod splav.Statek v Borotíně pořádá oslavu Velikonoc.Zdroj: Deník/Jiří Dintar

Jiří Slíva v Bechyni
Kdy: V úterý 11. dubna v 19 h
Kde: Galerie Záliv Lázně BechyněProč přijít: Galerie Záliv Lázně Bechyně hostí v úterý 11. dubna v 19 h Jiřího Slívu. Věhlasný výtvarník, který také skládá a interpretuje písničky zábavného charakteru a recituje vlastní básničky vtipné nálady, se představí osobně v Bechyni.

Chodci z úplňku
Kdy: V sobotu 8. dubna v 17 h
Kde: Veselí nad Lužnicí
Proč přijít: Dubnový úplněk nastává letos o Velikonocích 6. dubna na Zelený čtvrtek. Měsíc se na obloze objeví ve 20.12 letního času. Škoda si ho neprohlédnout. Veselští se proto vydají na společnou výpravu, a to na Bílou sobotu, 8. dubna. Sejdou se před hotelem Lucia v 17 hodin a vypraví se kolem Pískového přesypu do vlkovské hospody Vlčí bouda.

Setkání sběratelů
Kdy: V neděli od 9.30 do 12 h
Kde: Restaurace Na Svépomoci, Komenské ul., Tábor
Vstupné: Jihočeský klub sběratelů v Táboře z.s. zve k prodeji, koupi a výměně pohlednic, odznaků, etiket, kapesních kalendáříků, propisek, militarií, autíček, lodí, letadélek, známek, bankovek a mincí, medailí, keramických figurek, hrnečků, nahrávek na VHS, CD a DVD, starých pohlednic a jiných sběratelských předmětů. Takováto akce se bude konat každou druhou neděli v měsíci po celý rok 2023.

Bleší trh
Kdy: V neděli 9. dubna od 8 do 12 h
Kde: Tábor, Soběslavská 1219/40
Vstupné: Dobrovolné
Proč přijít: Ne Bleších trzích se dá narazit na ledacos - poklady z půd, keramiku, nářadí, literaturu, dětské zboží, elektro, retro, potraviny a spoustu jiných věcí. Neváhejte nejen nakupovat, můžete si i za malý poplatek otevřít svůj stánek a dát svým starým věcem druhou šanci.

Velikonoce na statku v Borotíně
Kdy: V sobotu 8. dubna od 10 h
Kde: Barokní dvůr Borotín
Vstupné: Dobrovolné
Proč přijít: Na Bílou sobotu si užijete ukázky řemesel, sklářský ateliér, vynášení Morany (v 10.30 h), výstavu zvířestva, vystoupení souboru Labutěnky (v 11.30 a 13 h), pečení obřadního pečiva, dětské dílničky a velikonoční jarmark. V 16 hodin vystoupí na statku Tomáš Kočko & Orchestr, vstupné na benefiční koncert jsou dvě cihly na obnovu statku.

Beatové velikonoční pašije
Kdy: V pondělí 10. dubna od 18 h
Kde: Kostel sv. Petra a Pavla, náměstí Republiky Soběslav
Proč přijít: Komorní pěvecký sbor Anonym Voice se svými sólisty a hosty zve na hudební pašijové pásmo z pera Pavla Hladkého.

Soběslavské okruhy
Kdy: V sobotu 8. dubna od 8 h
Kde: náměstí Republiky, Soběslav
Vstupné: Startovné 100 – 300 Kč dle kategorie
Proč přijít: G. Benedikt Švec cykloteam Želeč zve na tradiční cyklistické závody ulicemi města Soběslavi. Závodníci s platnou licencí budou startovat na okruh dlouhý 1 500 metrů. Start a cíl je na náměstí Republiky.

Svaté obrázky
Kdy: Od středy 5. dubna
Kde: Galerie Františka Peterky, Malšice
Proč přijít: Zajímavý pohled do světa svatých obrázků 19. a 20. století nabízí galerie v Malšicích. Vystavuje exponáty ze sbírky Pavla Šmidrkala z Prahy, rodáka z Bechyně.

Velikonoční koncert
Kdy: V neděli 9. dubna od 18 h
Kde: Kostel sv. Michala Bechyně
Vstupné: Dobrovolné
Proč přijít: Velikonoční koncert uvede Biblické písně Antonína Dvořáka. Zpěv zastane Josef Veselý, klavírního doprovodu se ujme Blanka Novotná, na varhany hraje Roman Kordina

Benefiční koncert pro Denisu
Kdy: V neděli 9. dubna od 19 h
Kde: Tábor, Střelnice - spolkový dům
Vstupné: 200 / 250 Kč
Proč přijít: Letošní velikonoční koncert s rockovou operou Jesus Christ Superstar se odehraje se ve velkém sále novorenesanční Střelnice o velikonoční neděli. Před širokou sestavou Tábor Superstar Bandu zahrají muzikantští kolegové s novým táborským projektem Heather a letití přátelé Cihelna a spol. Výtěžek pomůže táborskému nadačnímu fondu P3tule, který je zaměřen na pomoc při zvyšování kvality života onkologicky nemocných dětí a mladistvých. Konkrétně pro Denisu, žákyni osmého ročníku táborské základní školy, která nyní povinnou školní docházku plní při ZŠ v Motole. Diagnóza Ewingův sarkom přinesla kromě jiného i nutnost izolace Denisy od kolektivu kvůli snížené imunitě. Jde o mimořádnou zátěž i pro Denisino nejbližší rodinné okolí.

Velikonoční rybářské závody
Kdy: V neděli 9. dubna od 16 h
Kde: Čertovo břemeno
Vstupné: Startovné 200 Kč
Proč přijít: Na své si přijdou milovníci rybaření, rybářské vybavení je možné si i půjčit. Nutná je rezervace. Těšit se můžete i na pečení buřtů.

Výprava za velikonočním pokladem
Kdy: Do pondělí 10. dubna vždy od 9 do 18 h
Kde: Rodinná kavárna, Malé náměstí ve Veselí nad Lužnicí
Proč přijít: Vydejte se na zážitkovou stezku s úkoly pro rodiny s dětmi. Na konci vás čeká odměna. A nezapomeňte s sebou přinést vlastnoručně ozdobená velikonoční vajíčka na velikonoční strom.

Moravské Velikonoce
Kdy: Do 16. dubna denně od 10 do 12 a od 13 do 16 h
Kde: Galerie 140, Tábor
Vstupné: 20 / 40 korun
Proč přijít: Chcete zažít správnou velikonoční atmosféru? Připomenout si dávné zvyky spojené s tímto prastarým svátkem? Navštivte letošní tradiční velikonoční výstavu, která se tentokrát inspirovala Moravou, kde jsou i dnes stále živé projevy folklóru a zvykoslovných tradic. Můžete si prohlédnout kroje, historické fotografie slavení velikonočních svátků na moravské vesnici z 1. poloviny 20. století, tradiční slovácké batikované kraslice, valašské batikované kraslice nebo třeba vejce zdobené slámou z Hané. Nechybí panenky ze šustí, tradiční kynuté pečivo a další jarní dekorace.

Výstava církevních textilií
Kdy: Do 30. června
Kde: Muzeum Fara Planá nad Lužnicí
Proč přijít: Malé plánské muzeum zve na výstavu Krása starých církevních textilií a předmětů z poutí.