Loučení s létem

Kdy: 29. srpna od 12 h

Kde: Mirovice

V sobotu 29. srpna se budou loučit v Mirovicích s prázdninami. Čeká vás sportovně-kulturní program v areálu KD Mirovice. Mezi 12. a 16. h se bude konat na sportovních stanovištích klání Mirovický lev pro děti do 15 let. Na venkovním pódiu od 12 h uslyšíte hudební produkci Pavla Justicha. V 17 h zahraje country Dědský úsměv. Akci ve 22 h zakončí rock kapely Parkán. Nebude chybět bohatá nabídka občerstvení.

Léto s Jihočeským divadlem: O Palečkovi a Rusalka

Kdy: 29., 30. srpna v 15 h, ve 20 h

Kde: Zámek Blatná

Za kolik: 100, 500 Kč

Jihočeské divadlo letos místo na otáčivém hlediště v Českém Krumlově vyrazilo hrát na zámky na zámky. Zavítá k zámku Blatná. Poslední víkend v měsíci od 15 h můžete vzít děti na představení Malého divadla pro nejmenší O Palečkovi. Režisér Zdeněk Jecelín uvádí: „Je to o malém človíčkovi, který se musí ve světě zorientovat a růst“. Vstupné 100 Kč.

Dospělí se dočkají představení tamtéž, a to od 20 h, kdy uvidí poloscénické zpracování opery Antonína Dvořáka Rusalka (na snímku). Rusalku jste již před otáčivým hledištěm v Českém Krumlově mohli vídat od roku 2014. Zaplatíte 500 Kč.

Hudební konec léta v Pivovarské zahradě

Kdy: 29. srpna od 16.30 h

Kde: Pivovarská zahrada

Za kolik: 450 Kč

Poslední týden v srpnu vás v českokrumlovské Pivovarské zahradě poslední srpnový koncert, a to v sobotu 29. srpna od 16.30 h. Vystoupí kapela skupina Wohnout, zaplatíte 450 Kč. Další koncerty ale navštívíte i v září.

Konec Křišťanovického kulturního léta

Kdy: pátek až neděle 28. až 30. srpna

Kde: Křišťanovický rybník

Co: Křikulet

Křišťanovické kulturní léto nabízí zábavu u Křišťanovického rybníka i na konec léta. V pátek 28. srpna v 19 h zahraje Justin Lavash blues a alternative. V sobotu se od 19 h můžete usadit k ohni, zahrát si a zazpívat. V neděli v 15 h přiveze pohádku divadlo.

Iva Bittová se synem na konec

Kdy: sobota 29. srpna v 19 h

Kde: Divadlo Oskara Nedbala, Tábor

Za kolik: 200 Kč

Festival Jihočeská intermezza končí v táborském Divadle Oskara Nedbala, a to 29. srpna v 19 h. Vystoupí mezinárodně uznávaná hudebnice Iva Bittová se svým synem Antonínem Fajtem. Hudbu budete vnímat úplně jinak, hrají totiž potmě. Vstupné 200 Kč.

Na jeden den vojákem

Kdy: 28. srpna ve 14 h

Kde: Strakonice

Civilisté se mohou hlásit na akci Vojákem na zkoušku, kde si zkusí dril, MUSADO, hmaty, chvaty aj., a to v pátek 28. srpna ve Strakonicích. Akce trvá od 14 h do 15 h druhého dne.

Kryštof vystoupí v letním kině

Kdy: 29. srpna v 17.30 h

Kde: Letní kino Háječek

Za kolik: 590 Kč

Kapela Kryštof pro euforii z letních koncertů přidává další vystoupení pod širým nebem. Jeden z nich bude v českobudějovickém letním kině Háječek, a to v sobotu 29. srpna v 17.30 h. Vstupné 590 Kč.

Hřebčinec zve na chovatelský den

Kdy: 29. srpna v 11 h

Kde: Písek

Chovatelský den Zemského hřebčince Písek se bude konat v sobotu 29. srpna. Akce začne v 11 hodin předvedením plemenných hřebců na ruce. O dvě hodiny později bude následovat slavnostní zahájení, během kterého mimo jiné slavnostní šestispřeží přiveze čestné hosty. Po zahájení přijdou na řadu různé ukázky jezdeckého a vozatajského umění. Na programu se objeví ukázka jízdy v dámském sedle, různé typy zápřeží, skoková čtverylka ZH Písek, Pas de deux starokladrubských koní, velká čtverylka ZH Písek, ZH Tlumačova a NH Kladruby nad Labem, předvedení fríského koně, chladnokrevníci v historických zemědělských strojích, ukázka zásahu jízdní policie Praha, ovladatelnost v kládě, čtyřspřeží starokladrubských koní či závěrečné defilé.

V Křenovicích v sobotu závodí traktory

Kdy: 29. srpna v 10.30 h

Kde: Křenovice

Všechny příznivce traktorů a malotraktorů jistě potěší akce, která se bude konat v sobotu 29. srpna v Křenovicích. Jde o 2. ročník Křenovické traktoriády, který startuje v 9 hodin registrací závodníků. V 10.30 hodin se uskuteční první jízdy, v poledne couvání s vlekem na čas a od 13.30 jsou v plánu doprovodné soutěže. Další jízdy startují v 15 hodin a o dvě hodiny později se vyhlásí vítězové. Závodit se bude v kategoriích traktory domácí výroby, traktory tovární výroby a závodní speciály. Od 18 hodin pak bude následovat večerní párty s píseckou kapelou Sextet band.

V Ražicích se bude sportovat

Kdy: 29. srpna

Kde: Ražice

Sbor dobrovolných hasičů Ražice pořádá v sobotu 29. srpna sportovní den pro děti i dospělé. Bude se konat od rána v přírodním amfiteátru. V 9 hodin začne nohejbalový turnaj tříčlenných družstev a od 16 hodin pak šipkový turnaj v hodu na elektrický terč. Pro nejmladší účastníky budou připravené dětské zkoušky, a to od 14 hodin. Půjde o zkoušky střely, zručnosti i přesnosti. Akce se bude konat za každého počasí, jak slibují organizátoři.

Trio Bohémo v Nevězicích

Kdy: 29. srpna

Kde: Nevězice

V sobotu 29. srpna se v Nevězicích uskuteční koncert Trio Bohémo. Stojí za ním Matouš Pěruška (housle), Kristina Vocetková (violoncello) a Jan Vojtek (klavír), kteří momentálně studují ve třídě prof. Mezö Pétera na Liszt Ferenc Academy of Music v Budapešti. Trio založili na začátku roku 2019 a už po několika měsících od jeho vzniku obdrželi druhou cenu na prestižní soutěži Gianni Bergamo Award ve švýcarském Luganu, kde soutěžili s nejlepšími mladými evropskými soubory. Od letoška jsou členy European Chamber Music Academy, v rámci níž koncertují po celé Evropě a pracují s nejlepšími evropskými profesory. Na nevězickém koncertě zazní skladby J. Haydna, W. A. Mozarta, F. Schuberta a D. Šostakoviče. Začátek je v 19 hodin v nevězickém sále. Vstupné bude dobrovolné.

Bartolomějské posvícení začíná v Milevsku

Kdy: 27. srpna až 30. srpna

Kde: Milevsko

Ve čtvrtek 27. srpna startuje program tradičního Bartolomějského posvícení – Milevských městských slavností. Pokračovat bude až do neděle 30. srpna. „Velkou změnou letošního ročníku je nové místo konání slavností. Převážná většina programu se uskuteční v amfiteátru za domem kultury,“ uvádějí organizátoři s tím, že součástí posvícení budou také zajímavé doprovodné akce, které se konají v jiných částech města. Ve čtvrtek zahájí program v 18 hodin slavnostní koncert v klášterní bazilice v Milevsku. Nese název Pocta baroku a návštěvníci se mohou těšit na sváteční barokní hudbu v podání exkluzivních sólistů. Účinkovat budou Bohdana Tesařová (hoboj, vítězka soutěže USA 2020) a Jiří Emmer (varhany). O umělecké vedení a průvodní slovo se postará Oldřich Vlček s orchestrem Virtuosi di Písek. Pátek bude jako v loňském roce ve znamení rockové hudby. Program v 17.30 hodin v amfiteátru odstartuje mladá kapela Fusky Dus, která hraje převážně svoji tvorbu. Následovat bude milevská kapela Fantom a program zakončí legendární kapela Odyssea. Večer bude pokračovat ve velkém sále domu kultury, kde od 23 hodin rozjede rockovou diskotéku DJ Kosťa. Sobotní den bude patřit především rodinám a dětem. Pro nejmenší návštěvníky bude před DK připravena dětská scéna, na které budou až do pozdního odpoledne pro děti připraveny různé soutěže, diskotančení, bublinová školička, soutěž v pojídání koláčků nebo soutěžní víceboj pro děti i dospělé. Na hlavním pódiu ve 14.30 hodin program zahájí svou autorskou tvorbou Jaromír Kašpar, kterého vystřídá kapela V4KA alias Vipytá čtyřka. Od 17.30 hodin přijde na řadu dvouhodinový blok s názvem Milevsko sobě, ve kterém se představí milevští umělci, sportovci, tanečníci či zpěváci. Od 20 hodin svou show ukáže hvězda letošních slavností – oblíbený básník a rapper Lipo. V pozdějších večerních hodinách se představí kapela Filip Zangi & Purpur. Od 23 hodin bude ve velkém sále připraven DJ Kosťa se svou oldies diskotékou. Milevské slavnosti budou pokračovat i v neděli, kdy se v kostele sv. Bartoloměje na náměstí E. Beneše od 10.30 hodin bude konat mše svatá za město Milevsko. V dopoledních hodinách budou v areálu amfiteátru Myslivecké slavnosti, které zahájí v 10 hodin kapela Hastrmani. Připravené bude i vystoupení trubačů Okresního mysliveckého spolku Písek, kynologické ukázky výcviku loveckých psů či ukázky sokolnictví. Od 13 hodin na pódiu zahraje dechová kapela Gloria trumpetisty a skladatele Zdeňka Gurského. Dále se představí milevská kapela Kovačka a Bohemia. Od 16 hodin je na řadě přehlídka posvícenských koláčů. Od 18 hodin bude na prvním nádvoří milevského kláštera zakončovací koncert táborského symfonického orchestru Bolech. Tento padesátičlenný soubor s více jak 140letou tradicí zahraje převážně oblíbené filmové melodie. Doprovodný program nabídne například Okresní výstavu zvířat ve Výstavním areálu ČSCH Milevsko v sobotu a neděli či sobotní den otevřených dveří v areálu střelnice s možností si zastřílet.

Lidové kroje a muzika v Lomnici nad Lužnicí

Kdy: pátek až neděle 28. až 30. srpna

Kde: Lomnice nad Lužnicí

Poslední srpnový víkend rozkvete Lomnice nad Lužnicí pestrými lidovými kroji. Již po patnácté na Farské louce zažijete folklorní festival. Zahraje zde 11 souborů z 8 národopisných oblastí Čech a Moravy. Akce začíná v pátek v 19 h. Zahájí ji představení souborů Hořeňák, Klas, Old Stars a Javor. Sobota nabídne od 15 h zhruba pět hodin s lidovou písní tancem a hudbou. Těšit se můžete na dudácké i cimbálové muziky či tančení odzemku. Přijďte na řemeslný jarmark s ukázkou kovářské a sklářské práce a večerní ohňová show. Festival bude zakončen v neděli v 10 h děkovnou krojovanou mší.

Mikuláš na prázdninách ve Vildově mlýně

Kdy: sobota 29. Srpna

Kde: Vildův mlýn

Ve Vildově mlýně v rámci divadelní přehlídky Vlksice Kašpar uvidíte v sobotu 29. srpna divadelní hru Mikuláš na prázdninách. V hlavní roli Mikuláše uvidíte Matouše Rumla.