Kapela Lucie přiveze nové album
KDY: Sobota 16. 11.
KDE: Budvar aréna
ZA KOLIK: 890 a 990 Kč

Legendární kapela Lucie vydala po 16 letech nové album. S deskou EvoLucie přišly nové hity, ocenění Andělem za album i za skladbu roku pro píseň Nejlepší, kterou znám. Kapela vyrazila na turné s novou show. Zastaví se i v Českých Budějovicích, a to v sobotu, kde vystoupí od 20 h v Budvar aréně. Uslyšíte staré známé hity a samozřejmě i novinky z aktuální desky. Těšit se můžete na Andělem ověnčenou píseň Nejlepší, kterou znám i na skladbu Než tě rozkradou, k níž aktuálně vnikl videoklip. Vstup je možný už od 18.30 h. Za ještě dostupné vstupenky zaplatíte 890 a 990 Kč.

Uslyšíte hity Beatles
KDY: Sobota 16. 11.
KDE: DK Metropol
ZA KOLIK: 390 Kč, 360 Kč a 330 Kč

V sobotu koncertuje v divadelním sále DK Metropol kapela The Backwards. Představí návštěvníkům revivalový projekt Beatles – Solo Year. Uslyšíte největší hity skupiny Beatles i známé písně jednotlivých členů vzniklé po rozpadu Beatles. Vstupné 390 Kč, 360 Kč a 330 Kč

Oslavy 30 let svobody na náměstí
KDY: Neděle 17. listopadu 
KDE: Náměstí Přemysla Otakara II. 
ZA KOLIK: Zdarma

V neděli 17. listopadu si budou Budějčáci připomínat listopadové události před třiceti lety. Koná se tam totiž program Vzpomínka na podzim 1989, který začíná symbolicky v 17.11 h rozezněním zvonů na Černé věži. V 17.20 h se budou zapalovat svíce pod bustou Tomáše Garrigua Masaryka. Oslavy budou zahájeny v 17.30 h, zazní písně Karla Kryla a vystoupí kapela Hudba Praha. V 19.40 h dostanou slovo pamětníci. Závěrem večera zahraje kapela Oceán a program ukončí ve 21 h Videomapping. Na náměstí Přemysla Otakara II. si můžete prohlédnout navíc od 12. listopadu exteriérovou výstavu. Tři rondoly přibližují události Sametové revoluce v krajském městě prostřednictvím dobových novinových článků. Čtvrtý rondel stojí v radniční výstavní síni na výstavě Třicet let svobody.

Slavit budou svobodu také v Týně
KDY: Neděle 17. listopadu
KDE: Týn nad Vltavou, nábřeží u starého mostu
ZA KOLIK: Zdarma

Festival svobody se koná v Týně nad Vltavou, a to na výročí sametové revoluce v neděli 17. listopadu. Přijďte na nábřeží ke starému mostu přes Vltavu, kde se budou sázet lípy za účasti zástupců města a místních spolků. Zahraje zde písničkář Karel Dvořák a budou se vypouštět vodní lampiony.  Doprovodný program přichystaly  Městský dům dětí a mládeže a Gymnázium Týn nad Vltavou. Začátek v 16 h.