Luštění a cesta městem

Kdy: 10., 11. října

Kde: Český Krumlov

Za kolik: 150 Kč

Zábavnou prohlídku zažijete se svými dětmi v Českém Krumlově. Na komentované prohlídce města se bude luštit, hádat, pátrat, objevovat. Dozvíte se příběhy a pověsti historického města. Akce se koná o víkendech, je vhodná pro děti od 4 do 13 let, ale pouze s rodiči. Vychází se z náměstí Svornosti v 10 h. Vstupné 150 Kč.

Nebojte se v temné komoře

Kdy: 10., 11. října

Kde: Museum Fotoateliéru Seidel

Za kolik: 160 Kč

Přijďte na rodinnou interaktivní prohlídku Nebojte se v temné komoře, kterou připravilo na víkend 10. a 11. října od 10 do 12 a od 14 do 16 h Museum Fotoateliéru Seidel v rámci Dnů otevřených ateliérů. Poznáte kouzlo temné komory, funkční přístroje nebo si vyvoláte vlastní fotku z domova.

Jak se čerti ženili

Kdy: 10. října v 15 h

Kde: KD Kaplice

Za kolik: 130/90 Kč

Nejlínější princ, jakého si vůbec umíte představit, Vendelín, zlá teta Kordula Hamižná a princezna Adélka, která se vydala hledat prince do světa, potěší malé diváky v sobotu 10. října v KD Kaplice v 15 h. Vstupné 130/90 Kč.

Tropické ovoce z exotických zemí

Kdy: 10. října od 9 h

Kde: tržnice U Sv. Markéty

To nejlepší z Afriky ochutnáte v tržnici U Sv. Markéty ve Strakonicích v sobotu 10. října mezi 9. a 15. h. K dostání zde bude tropické ovoce od farmářů. Z Asie to bude dračí ovoce či cherimoya, z Afriky jackfruit, avokádo či ananas, z Dominikánské republiky např. limoncello, z Kolumbie lulo či kaktusový fík aj. Kromě exotického čerstvého ovoce zakoupíte i sušené, dále koření ze Zanzibaru, kávu, čaj, kakaové boby aj.

Jeníček a Mařenka pro malé diváky

Kdy: 11. října ve 14.30 h

Kde: KZ U Mravenčí skály, Strakonice

Loutková scéna Radost Strakonice si pro děti přichystala na neděli 11. října od 14.30 h klasickou pohádku Perníková chaloupka. Uvidíte ji v Kulturním zařízení U Mravenčí skály.

Žehnání zvonu

Kdy: 11. října ve 14 h

Kde: Brantlův Dvůr, Vimperk

V Brantlově Dvoře ve Vimperku budou v neděli od 14 h žehnat zvonu, jehož zavěšení do opravené kapličky můžete také sledovat. Kaplička bude předána.

Pravda scény mladých

Kdy: 10. října ve 20 h

Kde: Vacov, obecní sál

Za kolik: 70 Kč

Ve Vacově uvidíte v sobotu 10. října divadelní představení Pravda. Zahraje scéna (stále) mladých při DS Čelakovský Strakonice. Inscenaci uvidíte v obecním sále ve 20 h. Vstupné 70 Kč.

Týden pro hospic pokračuje

Kdy: 10. října

Kde: Třeboň

Benefiční akce Týden pro hospic Třeboň pokračuje i v sobotu 10. října. Od 9 h se bude ve fitku Eden cvičit jóga a pilates pro zdravá záda.

Výstavou vás provede kurátor

Kdy: 10. října od 14 h

Kde: Vitorazsko

V sobotu 10. října od 14 h můžete vyrazit v třeboňské galerii Dům Štěpánka Netolického na komentovanou prohlídku výstavy Vitorazsko. Provede vás kurátor Michal Morawetz. Výstava pojednává o sto letech od připojení Vitorazska k Československu. Dozvíte se o tomto území mezi romantickým zájmem a politickým tématem. Uvidíte odraz těchto událostí v dílech umělců, dozvíte se o okolnostech a připojení původně rakouských 13 obcí k Československu, vlasteneckých spolcích a agitaci. Od vernisáže se vzhledem k situaci upustilo.

Ochotnický soubor Copánek hned dvakrát

Kdy: 11. října od 10 a 15 h

Kde: KD Písek

Za kolik: 50 Kč

Ochotnický soubor Copánek zahraje v neděli 11. října v Písku hned dvě představení. Nejprve uvidíte inscenaci pro malé i velké Pošťácká pohádka na motivy pohádky Karla Čapka. Odzvonilo již dopisům? To zjistíte v 10 h v loutkovém sále kulturního domu. Tamtéž od 15 h uvidíte Duhové pohádky II na motivy dvou veselých pohádek D. Fischerové. Jedná se o pokračování Slunka a jeho zahrady. Cena vstupenky na jednotlivé představení činí 50 Kč.

Lady Oskar s Janou Paulovou

Kdy: 11.října v 19 h

Kde: Divadlo Fráni Šrámka

Za kolik: od 330 Kč

Divadlo Kalich přiveze do píseckého Divadla Fráni Šrámka hru Lady Oskar na motivy kultovního filmu s Louise de Funesem Oskar a její divadelní předlohy. Komedie je modernizovanou verzí pro ženu komičku. Podnikatelku Claru nic nezlomí kromě její rodiny. Hraje Jana Paulová. Uvidíte ji v neděli 11. října v 19 h. Vstupné od 330 Kč.

Pozorování zvířátek v divadle

Kdy: 11. října v 15 h

Kde: KD Milevsko

Za kolik: 70 Kč

Loutkové představení Pralesní pohádky uvidí děti v KD Milevsko v neděli 11. října v 15 h. Pozorujete-li zvířátka, musíte být potichu a trpěliví a vyčkávat, až se objeví. I v jihoamerickém pralese? To zjistíte na divadelním dobrodružství Divadla Tondy Novotného. Vstupné 70 Kč.