Pavel Šporcl koncertuje z katedrály

Poslední adventní neděli se těšte na online vánoční koncert Pavla Šporcla z českobudějovické Katedrály sv. Mikuláše. Od 18 h uslyšíte koledy jako Tichá noc, Rolničky, Narodil se Kristus Pán a také skladbu Modlitba, kterou složil Pavel Šporcl na své vánoční album. Zahraje na své modré housle na odkazu www.c-budejovice/advent. I následující dny, po 20. prosinci, si budete moci koncert pustit zdarma.

Muzikanti vykouzlí atmosféru Vánoc

Každou adventní neděli hrají v 17 h z balkonu táborského Divadla Oskara Nedbala muzikanti, aby vánočně naladili posluchače. Ti nahlédnou do historického vchodu na betlém Máši Valterové. Adventní koncerty zakončí v neděli 20. prosince tradiční veselé vánoční písničky táborského uskupení Pouličníci. Vstup je volný.

Vimperský Koncert pod okny

Koncert pod okny si poslechnete v sobotu 19. prosince ve Vimperku. Akce, kterou pořádá Žesťový soubor města Plzně a Městské kulturní středisko Vimperk, se řídí mottem „Zákaz hraní na sálech nás nezastaví.“ Hudbu uslyšíte v pěti časech na různých místech. Ve 14 h v Mírové ulici na parkovišti za Detvou, ve 14.30 h v Čelakovského ulici u výměníku, v 15 h v ulici K. Weiss u domu č. 392, v 15.30 h v Boubínské ulici u domu č. 13 a v 16 h na náměstí Svobody u vánočního stromu.