Částečné znějistění

Akce již skončila

Částečné znejistění

Perforativní přednáška o Inuitovi, výzkumnicích a mnoha podivných příbězích, které nedávají smysl? Jednoho dne před pražským Národním kyvadlem nastoupil do tramvaje Inuita. Dozvídáme se o nich z útržků novinových zpráv a z prezentace vědeckého výzkumu dvou zrn, které jeho vestu po světě intenzívně sledují. Na místech výskytu Inuity. Sběru důkazních materiálů a artefaktů a zejména ve vývinu speciálního jazyka odloženého na čichu. Inuité totiž svět vnímají a dekorují právě skrze čich. Výzkumnice sbírají poklady a informace a taví speciální pohyblivou řeč, pomocí které prezentují svůj výzkum. V Částečném znejistěny zkoumají autokorky lingvistikou pohybu - každé slovo, které se vyskytne v textu, má svůj pohybný ekvivalent. Vzniklá taneční, čichová, textová a zvuková mapa sleďuje putování Eskymáka světlem.

koncept: M. Raisová
výzkumná práce: M. Raisová a J. Novorytová
zvuk: R. Zabelov
světla: Š. Hejzlar

10. 12.  (19:00–20:00)
Hroznová 8, Ceske Budejovice
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT