V Hluboké nad Vltavou odvolilo za první den podle předsedkyně komise Marie Mrskošové v okrsku, který sídlí přímo v radnici, 150 lidí. V půl desáté v sobotu už měli od otevření dalších 15 voličů. "Ještě přijdou, tak po desáté, až si dají ranní kávu," odhadla pravděpodobné vylepšení bilance zapisovatelka Jitka Horká. 

"Přišli i za pět minut dvě," doplnila na adresu některých opozdilých voličů z dřívějších voleb Marie Mrskošová. A členka komise Andrea Ambrožová připojila, že ve 2. kole senátních voleb je vždy slabší účast než v prvním, které bylo spojeno s komunálními volbami.

Někteří členové komise se v podobné sestavě schází už při několikátých volbách. Marie Mrskošová, která je u voleb nejdéle, už v komisi v různých funkcích působí 18 let. V sobotu dopoledne ještě za stolem na straně komisařů seděli členové Josef Balogh a Ladislav Švehla, který zmínil, že v komisi je poprvé po dvaceti letech. Ale tehdy to bylo v minulém bydlišti Vlachově Březí. Podle Jitky Horké má účast v komisi jednu výhodu, kterou nabízí proti časově náročné službě. "Potkáte plno lidí, které jinak celý rok nevidíte," zdůraznila hlubocká zapisovatelka.

I ve 2. kole přišli volit Vlasta a Jindřich Růžkovi. "Chodíme k volbám pravidelně," zdůraznila Vlasta Růžková za nejskalnější účastníky voleb.

Nejbližší další volby budou příští rok prezidentské.