Babiš kupříkladu vyzdvihoval své zkušenosti s rozpočtem ze své předchozí vládní pozice. „Já jsem byl ministr financí, který dal do pořádku veřejné finance v této zemi,“ holedbal se Babiš. „Já jsem snížil dluhy, které nám tady nechal pan Fiala,“ předhazoval dále šéfovi ODS jeho někdejší kariéru ministra školství. Okatě se navíc povyšoval nad původní profese obou soupeřů. „Jeden je ajťák a druhý politolog, evidentně si něco přečetli, ale nikdy v tom nebyli,“ prohlásil Babiš s despektem.

Fiala mu ale s úsměvem oponoval. „Samozřejmě jsem řídil veřejné instituce s miliardovými rozpočty, a ty byly vyrovnané. Takže o tom něco vím,“ prohlásil. Vývoj státního zadlužení pod správou Andreje Babiše komentoval jednoduše čísly. „Fakta jsou tato, že v roce 2013 každý z nás dlužil 160 tisíc korun,“ připomněl Fiala. „Dneska po osmi letech vašeho působení ve vládě každý z nás dluží 225 tisíc korun,“ vyčíslil.

close info Zdroj: Deník zoom_in Babišovi nezůstal nic dlužen ani Bartoš. Připomněl, že se Babišovým nápadům ohledně rozpočtu již vysmáli různí ekonomové. „Kritika vlády není jen od Bartoše, doktora informační vědy,“ prohlásil. „Je od Národní rozpočtové rady, Nejvyššího kontrolního úřadu, dokonce to kritizoval bývalý guvernér ČNB pan (Miroslav) Singer,“ uvedl Bartoš. „Trošku mně vadí, že pan premiér tady útočí osobně na vzdělání pana předsedy Fialy nebo moje, ale jsou to jasná čísla,“ dodal.