I hledání partnera či partnerů pro koalici má velkou naději na úspěch. „K většině stačí jedenáct hlasů, ale pohodlnější by bylo mít širší koalici,“ říká Karel Hladeček. Na dotaz Deníku, jestli by si třeba uměl představit spolupráci s KDU-ČSL, s níž už podniklo hnutí některé společné kroky v opozici, uvedl, že je to relevantní partner k diskusi.

Začali před volbami

„S většinou stran jsme se potkali už před volbami. Partnerů se nabízí víc, záleží na tom, jaké budou mít podmínky. Do konce příštího týdne bychom chtěli mít jasno,“ doplnil k vyjednáváním Karel Hladeček. Jako prioritní cíl označil změnu v jednání zastupitelstva, kde v končícím volebním období nejprve měla koalice těsnou většinu, ale v posledních pár týdnech už vládla v menšině jen setrvačností za tiché milosti opozice. ProTejnsice do koalice nepočítá s KSČM a SPD, ale nevylučuje je z komunikace v rámci zastupitelstva. Právě otevřenost a informovanost v zastupitelstvu a koncepční přístup k městu si přeje do budoucna Karel Hladeček nejvíce.

V Týně nad Vltavou si mandáty rozdělilo osm uskupení zajímavým způsobem: ProTejn – 10, Trikolora – 3, KDU-ČSL – 2, ODS – 2, Fandíme Týnu – 1, Piráti – 1, KSČM – 1, SPD – 1.

Volby v gymnáziu Česká v Českých Budějovicích.
Podívejte se, jak dopadly volby ve vaší obci na Českobudějovicku

Z dalších měst na Českobudějovicku obhájil například silnou pozici v zastupitelstvu starosta Nových Hradů Vladimír Hokr na čele Občanů pro zdravé město získal 52,37 % hlasů, což znamená devět mandátů. SPOLEČNĚ PRO NOVOHRADSKO dostalo 33,35 % – pět mandátů, SDRUŽ. ODS KDU-ČSL A NEZ. KAND. 8,66% – jeden mandát a KSČM, přestože měla 5,62 %, zůstala bez mandátu