Dnes již sedmdesátiletý umělec je známý také výtvarnými realizacemi v architektuře, podílel se na tvorbě nástěnných maleb v prezidentské kanceláři Pražského hradu v době, kdy byl hlavou státu Václav Havel. Pro něj také vytvořil řadu novoročenek  a drobných tisků.

„Tvorba Aleše Lamra působí nesmírně optimisticky, a to ve všech výtvarných disciplinách,  jimž se věnuje, ať je to malba, grafika, sochařské objekty nebo výmalba v architektuře. Gejzíry barevnosti na velkých plochách podněcují fantazii a obrazotvornost," řekl  majitel galerie a grafik Václav Johanus.

Někdy až halucinogenní barevnost Lamrových děl rozveseluje, inspiruje a energizuje diváka. Kurátoři výstav s ní mohou mít i problém. „Na skupinových výstavách bývají moje obrazy bokem, aby nenabouraly celou koncepci výstavy. Nezapadají do stylu mých vrstevníků. Jsem výrazně barevný a většina mých kolegů je spíš monochromní. S mladšími, kteří bývají přece jen barevnější, jsem zatím nevystavoval, protože mě k tomu dosud nikdo nevyzval," směje se Aleš Lamr.

Výstava jeho grafik v Galerii Hrozen potrvá do 21. října.