Severočeši hrají tuto divadelní adaptaci z pera Johany Součkové s podtitulem Anarchistická hymna jako první na světě a diváci ji oceňují bouřlivým potleskem a zájmem od začátku do konce představení – přestože trvá téměř dvě a půl hodiny.

Dílo, jehož filmová podoba s Edwardem Nortonem a Bradem Pittem se stala hitem pláten, je sondou do nitra mladého muže odkojeného televizí a opuštěného Bohem, který vede normální život; má slušnou práci, dobře vydělává, jen trpí nejtěžší formou nespavosti. Jednoho dne potká Tylera Durdena, který mu nabídne příbytek pod podmínkou, že mu vrazí pořádnou ránu. A tak vznikne první Klub rváčů.

Hořké a cynické

Hořká a cynická satira na konzumní americkou společnost a její vliv na člověka je unikátní v tom, že se ústeckému „Činoheráku“ podařilo získat práva na jevištní přepracování slavného Palahniukova románu. Ta autorovi agenti střeží jako poklad.

„Na souhlas k uvedení románu jsme čekali necelé dva roky. Odměnou nám bylo udělení souhlasu od samotného autora a světová premiéra jevištního zpracování, která byla 25. dubna 2008 v Činoherním studiu Ústí nad Labem,“ upřesnil Jaroslav Achab Haidler, ředitel ústeckého souboru.

V režii Filipa Nuckollse se jako hlavní protagonisté představí Marek Němec, Jan Plouhar a Tereza Hofová. Vstupné činí 280 a 200 korun.

JANA HOLOUBKOVÁ