Program nabízí hvězdy. Vystoupí čerstvá držitelka televizní ceny TÝTÝ Iveta Bartošová i mladý česko-finský houslista Kristián Vacek, jehož hudbu doplní moderní tanec a který studuje pod vedením koncertního mistra České filharmonie Bohumila Kotmela na Hudební akademii múzických umění v Praze.

„Společně s nimi vystoupí slovenský nevidomý zpěvák Marián Bango, kterého přátelé, ale i hudební znalci právem označují za slovenského Bocelliho,“ uvedli organizátoři, jejichž tým tvoří lidé z Česka a Slovenska se zrakovým postižením.

Kromě hvězd uvidí diváci umělce s handicapem a začínající hudebníky různých národností. Podle pořadatelů všichni zpívají srdcem. Druhý ročník koncertu budou moderovat Dalibor Gondík a Saša Bangová.

„Rádi bychom navázali na loňský úspěšný první ročník projektu. Na koncertě v Prachaticích nám zpívala Lucie Bílá se zpěváky se zrakovým postižením a výtěžek jsme použili na opravu koupelny rodinného domova Sluníčko a na letní výlet pro děti. Letošní výtěžek věnujeme na zateplení domova Sluníčko a na projekt Klub kamarádů,“ řekla ředitelka rodinného domova Sluníčko z Vitějovic a spoluautorka projektu Ivana Stránská. Vstupenky stojí 220 korun.

SOUTĚŽ

První čtyři čtenáři, kteří v úterý mezi 10 a 11 hodinou zavolají na 387 411 428 a správně zodpoví otázku Kde měla svatbu Iveta Bartošová s Jiřím Pomeje, získají vstupenku na koncert.