V krajské metropoli Muzejní noc připadá na pátek 24. května. Akce bude slavnostně zahájena venku před hlavním vchodem v 17 h. Následuje vystoupení Bike Trial Show Josefa Bigase, která podle mluvčího muzea Tomáše Svobody nabídne umění, jež jen tak někdo neovládá. „Návštěvníci se mohou těšit na velkou dávku adrenalinu a neuvěřitelných momentů popírajících zákony gravitace,“ láká. Pro děti budou připraveny hry na venkovních prostranstvích.

V interiérech v přednáškovém sále najdete fotokoutek, workshop pro výrobu vlastních zápisníků, odznaků či stánek s publikacemi Jihočeského muzea.

Edukační oddělení muzea přichystalo další tvořivé dílny pro malé i velké, výrobu puzzlí, omalovánky a stolní a deskové hry. To vše najdete v přilehlých sálech.

V muzeu navštívíte i novou výstavu Svět kostiček určenou pro milovníky stavebnice Lego, která je složena z téměř 750 tisíců dílků. Děti mohou využít v rámci této expozice i hrací koutek.

V přízemí najdete dále výstavu J. Steinbrener – Příběh vimperského knihtisku. „Je přichystána k 110. výročí úmrtí zakladatele knihtiskařského impéria,“ vysvětluje Tomáš Svoboda. K této expozici bude na programu komentovaná prohlídka.

V prvním patře na návštěvníky budou čekat stálé expozice Příběh města Českých Budějovic a Mincování v Českých Budějovicích.

Hlavní hvězdou programu bude českobudějovický tančící kouzelník Radek Bakalář, který předvede dvě interaktivní čísla ze své show.

Děti se mohou těšit na divadelní pohádku Treperenda v podání soukromého souboru Studna.

V patře najdete ukázky lidových řemesel či raw kavárnu na druhém balkoně.

Na venkovní scéně KD Slavie zahraje folková skupina Lakomá Barka.

Muzejní noc potrvá od 17 do 22 hodin.