Písničky jako První signální, Klára nebo Tabáček zazní v sobotu 21. listopadu v suchdolském Music clubu Pyramida. Začíná se ve 20 hodin.

Zpěvák a kytarista Michal Malátný láká své příznivce na výjimečný repertoár. „Vyslechli jsme četná přání našich fanoušků. Více než dvě třetiny programu budou tvořit skladby, které jsme léta nehráli. Bude to velký průřez naší nesinglovou tvorbou,“ popsal Malátný.

První koncerty má kapela za sebou. Ohlasy jsou výborné. „Hlavně z toho důvodu, že oprášili ty staré pecky. Zájem je velký,“ řekla manažerka skupiny Hana Petřinová.

Poprvé je s kapelou na turné nový bubeník Otakar Petřina, který nahradil Pavla Groh〜mana, jenž loni v červenci zahynul při tragické autonehodě. A slova Petřinové potvrzuje. „Musím říct, že je to úžasný. Hrát tolik nových pecek je paráda. Zkoušeli jsme tři dny. To je na naučení nějakých 15 tracků docela málo, ale mám asi dobrou paměť z rapu a pamatuju si je. Díky bohu,“ píše bubeník na kapelním blogu.

Jako předkapela se v Suchdole představí Fate magazine. Na pódium přijde kolem 21. hodiny, Chinaski zhruba hodinu poté. Lístků je ještě dostatek. „Když to srovnám s minulým rokem, kdy byl Kryštof, zájem je větší o 30, 40 procent. Ale nehrozí, že vstupenky došly,“ ujistil provozovatel klubu Jakub Čechánek.

Vstupné v předprodeji činí 250 korun, na místě lidé zapatí o 50 korun víc. Těšit se mohou na večer plný emocí. Ostatně i kapela jim vzkazuje: „Nechceme vás na koncertech pouze vidět, ale hlavně slyšet!“