Toto prostředí se stalo v začátku druhé dekády působení zmiňované agentury její další domovskou scénou po českobudějovickém Metropolu.


„Vimperk je jakousi neoficiální křižovatkou tří bývalých okresů, a tudíž i relativně dobře dostupný pro návštěvníky ze Strakonic, Volyně, Prachatic, Volar či Kašperských Hor. Navíc je podle našich průzkumů v této oblasti po určitém kulturním vyžití zatím nepříliš uspokojovaná poptávka. Vyhovující zázemí pro naplňování této potřeby poskytuje kulturní dům s 555 místy a letní scénou, místními nazývaný Cihelna, a na svém místě je i jeho zdejšího správce. Takže nic nebránilo rozhodnutí pořádat zde koncerty nejen v countryovém stylu. Hned 25. září tady uvedeme Václava Neckáře, který tu vystoupí po více než dvaadvaceti letech, se skupinou Bacily. Posledního října pak máme na programu country-popového zpěváka Jakuba Smolíka v rámci jeho jihočeského turné,“ objasňuje současnou situaci Aleš Trdla z pořadatelské agentury.


Ta počítá ve svých dalších programových plánech s vystoupením například Druhé trávy s Robertem Křesťanem, s Věrou Martinovou, Láďou Kerndlem, Karlem Černochem atd.


Pro letní sezonu příštího roku plánuje countryové večery a přehlídky, kde by postupně představila Zelenáče, Taxmeny, Schovanky, Country Sisters a další. Opomíjet nehodlá ani jihočeské zástupce tohoto žánru, jako je například Patrola.


„Nechceme se však orientovat pouze na nabídku pro country-popového návštěvníka, ale hodláme naše záměry rozšířit i o nějakou, pro nás netypickou, produkci jako třeba pořady pro oldies fanoušky, o revivalové soubory nebo nová hudební tělesa, například gospelový kvintet Vockap s repertoárem gospelů a spirituálů formou a capella,“ dodává Aleš Trdla ve stručném výčtu.