Slušný zářez si nyní připsalo budějovické multikino. Na 21. březen, kdy oslaví deváté narozeniny, se jeho vedení povedlo domluvit předpremiéru letos asi nejočekávanějšího tuzemského snímku, Havlova Odcházení. Nabitý bude ovšem už program příštího týdne: uvede šestici snímků nominovaných na České lvy, pokračuje v projekcích vítězných oscarových filmů a o víkendu do sálů dorazí ostravská skupina Kryštof.

„První jarní měsíc je pro multikino CineStar měsícem oslavy devátých narozenin. Přesně na den otevření dostanou jihočeští diváci unikátní možnost vidět v české předpremiéře film Václava Havla Odcházení. Uvedou ho herci Jan Budař, Jaroslav Dušek a producent Jaroslav Bouček,“ popsala včera manažerka multikina Svatava Kopečková s tím, že na projekci, která začne v 19 hodin, se již prodávají vstupenky.

Cennou předpremiéru přinesl multiplex již tento týden, kdy hrál vítěze Oscarů, Královu řeč. Historické drama z období začátku druhé světové války, v němž hlavní roli krále Jiřího VI. ztvárnil Collin Firth, bude multikino oficiálně promítat až od příštího čtvrtka.

6x Český lev

Od včerejška nasadil CineStar také české filmy nominované na Českého lva. Jde o tuto šestici titulů: Habermannův mlýn, Kuky se vrací, Mamas a Papas, Největší z Čechů a Občanský průkaz. „Vyhlášení lvů se odehraje 5. března, naši diváci tak mohou posoudit, jak akademici rozhodli,“ podotkla Svatava Kopečková.

Vrcholem příštího týdne budou tři koncerty skupiny Kryštof na sále číslo jedna. Zastaví se zde při turné Kryštoff/on, kdy se promítá 'pop–punkový' dokument shrnující existenci této ostravské party, přičemž kapela k tomu hraje naživo pod plátnem. V sobotu se představí od 17 a 20, v neděli od 20 hodin. „Pokud bude i ten vyprodán, přidáme další nedělní od pěti odpoledne. Jak potvrzuje zkušenost z Ostravy a Olomouce, jde o skvělý zážitek,“ upozornila Kopečková.

Dokument sleduje Kryštofy od začátků v havířovských školních zkušebnách po koncerty před desetitisícem diváků ve velkých halách. Lidé uvidí dvě a čtvrt hodiny trvající sestřih záběrů, které o sobě kapela nechává na svých cestách natáčet.

„Mapuje to zhruba naši historii a nějaké věci, které se mezi námi udály. Máme za sebou vyprodaná divadla, auly, s novou deskou jsme vyprodali kluby i haly a tak jsme si řekli, že je potřeba přijít s něčím novým,“ řekl agentuře ČTK Richard Krajčo.

Návštěvníci koncertů uvidí záběry z původních zkušeben kapely i té současné, atmosféru velkých halových koncertů či záběry z jejich zákulisí.

Ženy vs. fanynky

„Jsou tam i témata jako ženy versus fanynky i naše spory v kapele, takže se tam objeví i nějaká ta hádka,“ prozradil dále Krajčo s tím, že někdejší pnutí a nedorozumění v kapele již ale mají za sebou.

Upozornění na závěr: kvůli jarním prázdninám v okresech České Budějovice a Český Krumlov bude od pondělí multikino promítat až od 12 hodin.

Kryštof v kině
CineStar České Budějovice
12. března: 17 a 20h
13. března: 20h
Vstupné: 499 Kč

Na koncerty 12. března zbývá zhruba deset posledních vstupenek, na 13. březen je aktuálně ještě asi 80 volných míst.