O to s větším zaujetím je pak mezi příznivci trash/hardcorových rytmů očekávána událost křtu třetího plamenného CD, kterým nové Fake bezpochyby je.
„Ten název chápeme jako předstírání. Zkusili jsme našeho textaře oslovit, aby napsal něco úplně jiného, než co se objevuje u podobných kapel, a on to dokázal. Je to o tom, že člověk neustále v životě něco předstírá; předstírá lásku, vztahy, radost ze života, která chybí, a tak,“ upřesňuje frontman služebně druhé nejstarší metalcorového seskupení na jihu Čech Jirka Kracl. Víc než jeho jméno řekne věrným fanouškům přezdívka B.C. Rajče, pod kterou před šestnácti lety spolu s Fidem zakládali původní formaci Colporrhaphia.


Pro natočení posledního alba stejně jako dvou předchozích si Colp vybrali hudební studio Hacienda Miloše DODO Doležala, se kterým už v minulosti podnikli několik turné. Muzikantské zkušenosti bývalého kytaristy skupiny Vitacit měly podle Jirky Kracla na konečnou zvukovou podobu alba nemalý vliv. „Miloš má dobré nápady v aranžích písniček, vyzná se v nastavení zvuku a pak nám dělá produkci,“ dodává Kracl.


Ačkoliv jsou všichni současní členové kapely neprofesionálními hudebníky, v muzice si rozumí a doplňují se. „Tenhle styl muziky je dost nabitý energií, nás to baví a svým způsobem se taky u ní odreagováváme a uvolňujeme,“ prozrazuje kytarista. Dodává, že jakmile pokřtí zítra večer ve Velbloudu nové singly, začnou plánovat účast na letní festivalové scéně. A ta byla i v minulých letech docela pestrá. Vedle německého Nuk stocku a každoročně navštěvovaného známého dvoudenního trhosvinenského festivalu Apocalyptic Form Of Death budou hrát třeba v Zámostí u Třebíče a dalších lokálních festivalech.