Každým rokem ožívala pohádková zahrada a vodní kanál renesančního letohrádku Kratochvíle u Netolic mystickými příběhy, obrazy alegendami z dávné minulosti, ve kterých patřily hlavní role pohybovému herectví, působivé hudbě a výrané výtvarné stylizaci.


Členové Divadla Continuo i hostující performeři, chůdaři, žongléři, akrobaté, mimové překvapovali návštěvníky nejrůznějšími cirkusovými a divadelními technikami, nechyběla závěsná akrobacie nad vodou, magická ohnivá show nebo létající a plovoucí objekty.


Ačkoli letošní sezónu, která je pro divadlo rokem velkým změn, nechají organizátoři Kratochvíli odpočívat, nebudou ani letos diváci o poetické putování kolem vodní hladiny ochuzeni. Dvě desítky umělců vytvořili na Švestkovém dvoře v Malovicích, kde Divadlo Continuo sídlí, novou inscenaci inspirovanou středoevropskými lidovými baladami, která se tentokrát bude odehrávat na hrázi rybníka Otrhanec v jihočeských Malovicích.


Na jeho hladině se budou zrcadlit staré příběhy a snové obrazy a okolní lesy se rozezní podmanivou hudbou. „Je to místo v přírodě, ale zároveň nese stopy lidské činnosti. protíná se tu zapomenutá, zarostlá, olámaná minulost s všudypřítomnou hlučnou současností i nespoutaná příroda s pošetilou lidskou snahou přírodu ovláodnout, které říkáme civilizace,“ říká režisér projektu Pavel Štourač.