Poprvé Světáky soubor uvedl už před 11 lety v režii Jiřího Zajíce. Pro velký úspěch se k představení ve staronové sestavě doplněné o další tváře divadelníci vrátili letos. Hru nastudoval podle původní režie Jindřich Šupitar.

Na jevišti se odehraje známý příběh. Fasádníci si chtějí užít ruchu velkoměsta, společnost v podniku Diplomat Grill jim dělá trojice žen lehčích mravů, která má ovšem něco za lubem.


Hrají Lubomír Bureš v alternaci s Jindřichem Šupitarem, Luděk Šindelář, Michal Kopecký, Jaroslava Malinová, Irena Končoková, aj.


„Od derniéry Světáků uběhlo 9 let a neustále se nás naši známí ptali, zda je neobnovíme. Jednoho dne jsem seděl na vínku s Luďkem Šindelářem a skupina docela neznámých lidí se k nám hlásila s tím, že by bylo fajn, kdyby naše divadélko Světáky oprášilo. Podívali jsme se na sebe a už jsme věděli, že do toho půjdeme. A tak se i stalo,“ vypráví Jindřich Šupitar. O autorskou hudbu se postaral Dawyt Kovařík. Představení začíná v 19 hodin. Další uvedení můžete vidět 24. ledna.