V originální variaci na slavný horor R. L. Stevensona o zlu v každém člověku se v hlavní dvojroli představí herec Lukáš Langmajer, který je známý především díky filmu Bobule.

Strhující příběh

Příběh se odehrává v současném velkoměstě, kde žije doktor Jekyll, slavný plastický chirurg a vědec. Ten stojí na prahu velkého objevu: zdá se, že ke změně zevnějšku nebude již nutný skalpel, ale vše zvládne čistě a bezbolestně chemie. Ale preparát, který doktor Jekyll vyvine a který jako každý správný vědec vyzkouší nejprve na sobě, má úplně jiné účinky, než předpokládal. Umožňuje střídavě existovat ve dvou fyzicky a psychicky zcela odlišných osobnostech. Jekylla další poznání láká, a tak se vrhne ve svém výzkumu novým směrem. Mr. Hyde, jak Jekyll své druhé já nazve, ale pěstuje libůstky a projevuje touhy, které by u sebe doktor ani ve snu nečekal. Zprvu to všechno vypadá jako nevinná hra, která se pozvolna přiostřuje. Až jedné noci Mr. Hyde spustí kolotoč událostí, jež se přes veškerou Jekyllovu snahu nedá zastavit. Mrtvých přibývá a příběh neúprosně směřuje ke konci, který překvapí i znalce Stevensonova románu.

Inscenace je inspirována filmovým hororem a gansterkami a nešetří krví ani vypjatými dramatickými scénami a přivádí na jeviště jedenáct výrazných dramatických postav.

Kromě Lukáše Langmajera uvidí diváci Janu Vanýskovou v roli jeho krásné snoubenky Daniely, mafiána a milovníka zmrzliny Lennona v podání Jiřího Šponara nebo Lucii Škodovou a Jana Höniga jako nejlepší přátele dr. Hydea Andreu a jejího přítele Roberta.

Inscenace podobně jako předchozí Jecelínovy režie kombinuje postupy činoherního, loutkového a pohybového divadla, rychle střídá prostředí, je dynamická, poetická, ale také agresivní.

Autorem scény, kostýmů i velmi naturalistických loutek je Matěj Němeček, skvostně strašidelnou hudbu složil Martin Horáček, silným erotickým nábojem prodchnuté choreografie jsou dílem Lenky Vágnerové.

Reprízy hry budou uvedeny 19. a 25. listopadu a 2. prosince od 19.30 hodin v Malém divadle.

Lucie Jakschová