Mistrně napsanou situační komedie francouzského autora Maurice Hennequina Prolhaná Ketty představí ve středu večer od 19 hodin v Divadelním sále KD Metropol Divadelní společnost Háta.

Hlavní hrdinka Ketty Harrissonová poobědvá náhodně v restauraci s rodinným přítelem Jimmy Scottem. Aby neprovokovala manželovu žárlivost, zalže, že byla sama ve městě. Její manžel Vilém se od číšníka dozví, že viděl Ketty s „neznámým pánem“, podrobí Ketty výslechu, ale ta se dál jen zaplétá do své lži.
Ani Jimmy, který přicházi na návštěvu, nenalezne odvahu říci pravdu. Vilém označí Ketty za Ihářku a oznámí jí, že se od ní odstěhuje do Chicaga. Stihne jí však ještě vyčíst, že mu nechtěla dát děti, po kterých on tolik toužil.

Zoufalá Ketty přistoupí na návrh své přítelkyně a ženy Jimmyho - Maggie a zosnují spolu tajný plán. K připoutání si manžela zvolí taktiku adopce dítěte a Vilémovi napíše, že je otcem.

Za osm měsíců se Vilém dozvídá, že má krásného syna a šťastný se vrací ke Ketty. Na neštěstí přijíždí o den dříve, než je vybrané dítě adoptováno.
A tak Ketty, která přísahala, že už nikdy nebude manželovi lhát, se společně se svými přáteli začíná zaplétat do dalších a dalších lží, které jsou zdrojem nekonečné řady komických situací.

V hlavních rolích pod režijním vedením Pavla Šimáka uvidíme Mahulenu Bočanovou, Zbyška Pantůčka, Lumíra Olšovského, Ivanu Andrlovou/ Veroniku Jeníkovou, Janu Šulcovou/Jiřinu Pachlovou a Olgu Želenskou.