Nejbližší termíny dalších repríz v hlubockém Kulturním centru Panorama jsou již 6. a 7.března a poté 20. a 21.března, se začátky vždy v 19 hodin.

Volné divadelní uskupení vedené Zdeňkem Piklem funguje samostatně již pět let a má na kontě řadu úspěšných titulů téměř výhradně z komediálního žánru. Jmenujme pro zajímavost třeba Hvězdy z hotelu Palace, Do pyžam, Velká zebra, Poslední doutník anebo veleúspěšnou Jednu noc na Karlštejně, kterou divadlo uvádělo v letní sezoně na zámeckém nádvoří a která se může pochlubit bilancí ve výši deseti tisíc návštěvníků.

K divácky nejúspěšnějším hrám v podání Hlubockých, podle potřeby doplňovaných kolegy z českobudějovického J.K.Tyla, Kabaretu U Váňů a dalších divadelních anebo tanečních souborů, jsou Tři muži na špatné adrese. Šestašedesát repríz a diváci, kteří se opakovaně na toto představení vracejí, jsou nesporným důkazem obliby, a proto si také divadlo zvolilo tento titul na závěr sezony - 6.dubna.

Klíče na neděli měly klasicky premiéru na Silvestra a již dnes je jasné, že se zařadí mezi ty, které zůstávají na repertoáru několik sezon. Skvělá režie hostujícího Jiřího Havlína (J.K. Tyl) nenechává prostor pro hluchá místa, děj je nabitý komickými situacemi a vtipnými dialogy, takže se divák vtažený do děje nepřetržitě baví. Velkou měrou k tomu přispívá nesporně vynikající herecký výkon Zdeňka Pikla, kterému skvěle sekunduje Luděk Šindelář (J.K.Tyl).

Jejich ženské protějšky hrají Irena Končoková a Hana Vojtíšková, třetí mužskou postavu ztvárnil Jan Procházka, další role obsadily Marianna Kaňková, Petra Karvánková, Martina Čejdíková, Radka Vacková a Jiřina Váňová (Kabaret U Váňů).

„Musím přiznat, že je to skutečně náročné – dojíždět na zkoušky a na představení, zejména teď v zimě. Navíc zkoušíme také v našem souboru novou hru, která bude mít premiéru už 11.března. Ale je to zajímavá zkušenost a jsem ráda, že jsem na tuto nabídku kývla,“ říká Jiřina Váňová, představitelka poněkud excentrické bohaté tetičky ze Švýcarska, jejíž závěrečná replika je pro diváky skutečným překvapením. S některými inscenacemi se Divadlo Hluboká prezentovalo i v divadelním sále nebo na Malé scéně DK Metropol, za čest si považuje i pozvání na jeviště Jihočeského divadla.

V předchozích letech také pravidelně hostovalo i na domovské scéně souboru J.K. Tyla a věří, že tuto tradici znovu obnoví po dokončení nově přidělených prostor tomuto nejstaršímu českobudějovickému souboru. J.K.Tyl na oplátku zase vystupuje v KC Panorama, třeba se Sedmi ženami na krku, Světáky a jinými osvědčenými komediálními tituly.

„Pro letošní Divadelní léto na Hluboké připravuje náš soubor muzikál Romeo a Julie. Klasický shakespearovský motiv s hudbou Zdeňka Bartáka, který jeho muzikálovou podobu napsal pro Státní operu v korejském Soulu. Hlubocká premiéra na nádvoří je plánována na 15.červenec,“ předestírá principál Zdeněk Pikl letní plány.