Během dní nabídne letošní čtvrtý ročník festivalu mozaiku klasických i alternativních divadelních představení, workshop Věry Stuchelové pro fotografy a četbu na přání Jakuba Doubravy.

Zatímco v minulých letech uváděli organizátoři nové premiéry, letos zařadili do programu derniéru. Soubor pražského Divadla Na zábradlí se naposledy objeví ve hře Troilus a Cressida.

Originálně improvizující Jaroslav Dušek a hudebník Pjér la Šéz jsou stálicemi festivalu. Představení Divadla Vizita se odehraje pod názvem Ó, tělo a Děs démona.

Alternativní scénu prezentuje vystoupení Společenstva bezhlavých, které tvoří budějovickým již známá tanečnice a mimka Miřenka Čechová se svou sestrou Helenou. Společně zahrají temnou alegorii Černý smích medúzy, jež je zrcadlením tří shakespearovských žen - Lady Macbeth, Ofélie a nezkrotné Kateřiny.

Nejen pro dospělé je určeno činoherně loutkové představení divadla ANPU, jehož Romeo a Julie se zkrátka nemůže nelíbit, zvlášť když loutky vodí Bela Shenková s Petrem Formanem či Bobem Kleplem.

Celý festival uzavírá 28. dubna brněnské Divadlo Husa na provázku se svým Shakespyré, které tvrdí, že není pravda, že Hamlet je nejtragičtější postavou shakespearovských her. Hamlet je prý komedie o nedorozumění a za pravdu může dát hercům jen ten, kdo na představení určitě přijde.