Marek Černý organizuje třetí sezonu, stará se o program, techniku, produkci, management, předchozích 16 let stál v čele organizace jeho otec, zvukař Pavel. Ten areál bývalé přepřažní stanice přestavěl na statek. „Je to místo s kouskem historie,“ říká Marek Černý.
Jeho bratr Lukáš se stará o účetnictví rodinného klanu.

Po kapele Tři sestry, kterou jste již na Holkově mohli slyšet a vidět naživo, následuje Divokej Bill, který je hlavní hvězdou letošního ročníku. Vystoupí tady v rámci turné k poslednímu albu Tsunami. Dále je na programu drum&bassová klubová noc Slavie Gangster Trippin Open Air. Pětice českobudějovických DJů se předvede na večeru nazvaném Somersby Party Trip. Milovníky rocku potěší kapela Škwor a Alkehol. Léto zakončí tradiční loučení s názvem Evropa 2 Live! Na diskotéku přijede rádio Evropa 2 s Leošem Marešem, Patrikem Hezuckým, Zorou Hejdovou a Dance Exxtravaganza. Na závěrečnou akci se prostor navýší o jednou tak větší kapacitu.
„Budou tam dvě pouťové atrakce,“ prozrazuje organizátor. Letos poprvé se na Holkově představí nejširší rozpětí hudebních stylů, takže si bude moci vybrat opravdu každý.

Jedenatřicetiletý Marek Černý vysvětluje, že vystupující musí domlouvat minimálně 1,5 předem. V rodinném podniku vyrostl, od 12 let pozoroval otce při práci a ví čemu se vyvarovat. Dnes objíždí festivaly, aby se učil o jejich organizaci, a byl na jihu jeden z nejlepších. Hodně se vyzná v hudbě, protože jejich podnikem prošly přední české a slovenské kapely. „Nehrál u nás Jaromír Nohavica. Můj sen je sehnat ho. Ještě Wohnouty a Horkýže slíže, pak bychom měli splněno to nejlepší československý hudební scény,“ zasní se.

Kromě letního parketu rodina černých zajišťuje svatby, firemní akce a rauty. Taková organizace je pochopitelně úplně jiná, než pořádání koncertů. „Tady jste jednou nohou pořád v něčem namočený, může se stát, že zaprší,“ uvažuje Marek Černý o tom, co by se mohlo pokazit. Dodává ale, že lidé chodí i za špatného počasí, protože 70% prostoru mají v Holkově zastřešeno.

A co má v plánu na příští jubilejní 20. ročník? Prozrazuje: „Plánujeme kapely, které u nás ještě nikdy nehrály.“ Nechme se tedy překvapit.

Tipy Deníku:
15. 7. - Gangster Trippin Open Air
22. 7. – Divokej Bill Lobkowicz Tour (host: Poletíme?)
12. 8. – Somersby Party Trip
25. 8. – Škwor & Alkehol (host: The Vision)
9. 9. – Evropa 2 Live! – Loučení s létem