Akce, které se nemohly v domě kultury konat, byly většinou přesunuty na podzim. „Víme, že si budou konkurovat navzájem, ale i s ostatními institucemi,“ připouští a doufá, že nepřijde další vlna koronavirové epidemie. Zrušeno bylo jen 10 procent programu. „Snažíme se vyjít interpretům vstříc,“ dodává Petr Holba.

Jako první DK Metropol uvedl včera koncert folkařky Pavlíny Jíšové a Bababandu. Dalším velkým koncertem je vystoupení Lucie Bílé přesunuté z 11. května na pondělí 22. června od 19 h. Termín byl zvolen ještě před létem také kvůli interpretce, která pak bude mít na podzim více práce. Pořadate᠆lé koncertu počítají s dalším uvolňováním a možným vyšším počtem lidí v hledišti. Jen pro 500 lidí se totiž akce nevyplatí. „Lístků máme prodaných přes pět set, těžko bychom pak vysvětlovali, kdo může a kdo nemůže do sálu,“ uvažuje Petr Holba. Pokud by k dalšímu rozvolňování nedošlo, uslyšíte a uvidíte Lucii Bílou až 23. září. Zakoupené vstupenky zůstanou v platnosti.

Před létem ještě můžete vidět dvě hry Divadla Járy Cimrmana, a to 25. června inscenaci Vražda v salónním kupé a o den později Akt, v Divadelním sále s 536 místy. „Ty jsou zatím vyprodané. Šestatřicet míst nad hranici pětistovky snad prodáme za dva týdny,“ myslí si ředitel.

Přes léto pak návštěvníky čekají dvě již vyprodaná před᠆stavení, a to Caveman a Cavewoman. V DK Metropol vystupují pravidelně pěvci opery a tanečníci baletu Jihočeského divadla. S nimi se též počítá. „Jsme jejich domovská scéna, v případě kolizí termínů, bude situace řešena,“ ujišťuje Petr Holba. Jedná i s Jihočeskou filharmonií, jež zde často pořádá větší koncerty, o skulinkách v kalendáři.

V září přijdou na řadu i maturáky. „Dokonce tři třídy to nestihly. Budou mít ples pomaturitní,“ říká ředitel. Přesunut bude na podzim i jarní ples Bosche. „Rádi bychom všem vyšli vstříc,“ ujišťuje Petr Holba.

Čeká vás velký koncert Lucie Bílé nazvaný To o mně. Přijďte v pondělí 22. června v 19 h do společenského sálu. Zaplatíte vstupné 750 až 1190 Kč.