Oblíbený pořad České televize Toulavá kamera má i svoji knižní podobu.
Již čtrnáctý díl edice představili jeho autoři Iveta Toušlová, Marek Podhorský a Josef Maršál při nedávném knižním veletrhu Svět knihy v pražských Holešovicích. Iveta Toušlová, která před několika lety pracovala také v našem listu, v rozhovoru pro Deník přiznává, že od podzimu chystá nový televizní pořad  a že se každých čtrnáct dnů očima vydává na Boubín.

Jak vás baví projekt Toulavá kamera?
Baví mě moc. Kdyby mě nebavil, tak jsem ho nevymyslela a nedělám ho. Hlavně mě těší, že  se líbí divákům i čtenářům.
Když se ocitneme divákům nebo čtenářům tváří v tvář,  třeba při autogramiádách, tak nám líčí své zážitky a postřehy. My tak vidíme, že pořad nevyrábíme zbůhdarma. Lidé podle něj cestují a nacházejí v něm inspiraci, což je pro nás hrozně příjemné.
Děkujeme tedy všem divákům a čtenářům, že je pořád bavíme.

Stála jste u zrodu i dalšího oblíbeného televizního pořadu – Třinácté komnaty. Máte také nějakou?
Samozřejmě, že ano, celý zámek.

Můžou se diváci těšit na nějaký váš nový televizní cyklus?
Právě teď chystám nový pořad, který se jmenuje Rub a líc. Je to publicistický týdeník, který by se měl vysílat ve všední den od září od devíti hodin. Je s tím hrozně moc práce, tak mi držte  palce, ať se to podaří.

Dlouhou dobu již žijete a pracujete v Praze, i když pocházíte z Vimperka. Cítíte se pořád Jihočeškou?
No jasně, že jsem Jihočeška. Já jsem plaváček. Vzala jsem to po naší Vltavě, která kousek od Vimperka na Kvildě pramení, přes Budějovice až sem do Prahy. Jenom doufám, že neskončím až v Hamburku.

Před lety jste spolupracovala s vimperskou charitou a podporovala jste projekt Domu klidného stáří v Pravětíně. Pomáháte charitě i nadále?
Tehdy to byla výjimečná akce, o kterou mě požádala maminka. Ale jinak různě pomáhám třeba dětským domovům.

Kdy jste byla naposledy na Boubíně?
Na Boubíně jsem byla naposledy před rokem.Ale kousek pod Boubínem máme chalupu, takže se na Boubín  dívám co čtrnáct dní.


Toulavá kamera 14: Vypravte se za husity, kovářem i kovářkou

Čtrnáctý díl publikace Toulavá kamera zavede čtenáře i do jižních Čech. V úvodní kapitole se dostanete do venkovského muzea v Kojákovicích na Třeboňsku, které je věnováno životu na vesnici, ale i cestám krajanů do Ameriky za lepším živobytím. Další kapitola představí státní zámek Kratochvíle u Netolic. Čtenáři se dozvědí také o Husitském muzeu v Táboře a o dalších pamětihodnostech tohoto města. Další kapitola je věnována Borovanům na Českobudějovicku s nádherným klášterem. Čtenáři se dozvědí také o kovářce a kovářovi Pavlíně a Jaromíru Čížkových z Komařic, jejichž ukované manželství voní výhní a rozžhaveným železem.