Loni v říjnu oslavil Drc, který vznikl vlastně jako manželské duo Jana a Hany Švejkarových, půl druhé desítky let své existence. V průběhu let v kapele krátce fungoval kytarista Karel Dřínek, také violoncellistka Hana Finková, sólový kytarista Milan Flachs, kousek společné cesty s Drcem urazili i Vendula Tampierová a bubeník Petr Baier. V posledních letech se složení kapely ustálilo v optimální sestavě, v níž vedle manželů Švejkarových figurují Jirka Přech s elektrickou kytarou, bubeník Zbyšek Raška a kytarový ďábel Olda Sýkora s basou.

„V pořadí třetí album, nazvané podle jedné ze zařazených skladeb Tragédie o smrti býka, obsahuje třináct písniček, což je vlastně naše šťastné číslo. A všechny vznikly v průběhu posledních dvou let,“ říká Hanka Švejkarová. Společně s manželem jsou až na jednu výjimku autory hudby nově natočených skladeb, o texty se pak Hanka dělí se Zbyškem Raškou, Janem Matějem Krnínským, Šárkou Kavanovou a Evou Burianovou.

„V nahraných písničkách se mluví o citech, vztazích, věcech kolem nás a běžném životě. Jen velice těžko se dá charakterizovat jejich styl, ale nejvíc se asi blíží označení folk-rock. Ovšem tato nahrávka už přesně vymezuje náš současný sound, ke kterému jsme se dobrali a v němž setrváváme. Pouze poslední písnička Když andělé se nudí je ukázkou, že jsme ještě nezapomněli ani folk jako takový,“ dodává Švejkarová.