Síly při něm spojí Lenka Dusilová, zpěvačka roku 2009, 'buránek' Xavier Baumaxa a divadlo Tantehorse.

Akustické vystoupení dvou osobností české písničkářské scény doplní klipy souboru moderní pantomimy a fyzického divadla. Baumaxa a Dusilenka, jak se zpěvačce přezdívá, se na jednom pódiu potkají vůbec poprvé.

„Protiklady se přitahují a pokud to hudebně platí i o nás s Lenkou, tím lépe, protože vytvoříme živou akustickou bipolární poruchu,“ řekl Xavier Baumaxa.

S nápadem přišlo duo Miřenka Čechová a Radim Vizváry z Tantehorse. O podobný tvar se pokusili již s Baumaxou před čtyřmi lety. Tenkrát s nimi klipy vytvářel i jejich učitel Boris Hybner.

„Protože se oběma velmi líbí také tvorba Lenky Dusilové, napadlo je přizvat i ji a ona souhlasila. Lenka i Xavier zpívají jak svoje vlastní písničky, tak duety a během toho se odehrávají živé obrazy, které souvisí s písní a jejím sdělením,“ popsala manažerka Dusilové Hana Kubáčková.

Oba hudebníci napsali pro Silent love nové písně. Premiéru měl koncert doplněný pohybem prvního dubna v pražském Paláci Akropolis a reakce byly podle Kubáčkové pozitivní.

„Silent Love slibuje pitvu různých poloh lásky, náklonností k různým barvám života a přístupů k němu,“ shrnula Lenka Dusilová. Lístky na místě stojí 220 korun.