Postupně se začala objevovat i v televizi, zpívala dokonce na předávání letošních cen Atlet roku a patřila k nejžhavějším adeptům na cenu objev roku v anketě Český slavík, kterou si také v prosinci loňského roku z Prahy odvezla.
K muzice byla Ewa Farna vedená odmala, hlavně svým otcem Tadeuszem, který má svoji hudební skupinu. Chodila do pěveckého sboru, začala jezdit do sousedního Polska na soutěže. Jedenáctileté Ewy Farné si na dětské pěvecké soutěži v Havířově všiml skladatel a producent Lešek Wronka. Do roka natočili tři demosnímky a během dalším šesti měsíců Ewa natočila CD, pak přišel videoklip. Školačku z Těšínska to zatím baví a její fanoušky taky, náctiletým dlouho chyběl idol, a teď mají Ewu. Holku, která se nestydí za rovnátka, chce, aby jí novináři tykali a na každé vystoupení ji zatím vozí otec.
V plánu má studium gymnázia, vysokou školu, pár let chce taky závodně lyžovat, ale rozhodně se nechce z Beskyd stěhovat do Prahy. „Do Prahy mě nedostanou, chci zůstat u nás ve Vendryni. Máme tu pizzerii, cukrárnu, sportovní halu i školy. Všichni se tu znají a je tu klídek,“ říká Ewa, jejímž mateřským jazykem je polština, ale ve škole má jako vyučovací jazyk češtinu. Sama přiznává, že občas se jí jazyky míchají, to když se přidá ještě slezské nářečí, kterým mluví doma nebo mezi kamarády. „Pak ale stačí pár dnů v Praze nebo naopak ve Varšavě a problém mizí. Jsem ráda, že umím víc jazyků,“ dodává.
Ewini fanoušci mají jedinečnou možnost ji vidět a slyšet na jediném jihočeském koncertu v sobotu 21. dubna od 18 hodin v českobudějovické sokolovně.