„Ewa dostojí všem závazkům v tomto týdnu, není pravda, že koncerty v Česku ruší. Smolenska se ale asi dotkne. Nejsem schopna říct přesně jak, vyjádří svými slovy, co cítí, určitě se o tom zmíní,“ uvedla manažerka Farné Michaela Kocourová.

Ewa Farna, která nyní studuje na gymnáziu v Českém Těšíně, své pocity ze sobotní tragédie shrnula na svém webu. Píše, že jakožto patriotka a Polka chce se slzami v očích vyjádřit upřímnou soustrast všem Polákům.

„Velmi mne to zasáhlo, ale doufám, že všechno zlé je k něčemu dobré, akorát je škoda, že si spoustu věcí uvědomujeme, až když se stane něco tak zlého. Je mi to neskutečně líto, zůstanou však vzpomínky a třeba i ponaučení pro nás všechny, že žijeme jen jednou a naše osudy jsou nevyzpytatelné,“ napsala zpěvačka.

Na jejím pátečním koncertě zazní jak starší reperoár, tak i písničky z poslední desky s názvem Virtuální, která vyšla na podzim. Nyní mladá zpěvačka chystá album pro polský trh. „Ewa se na všechny moc těší a určitě si to spolu užijí, i proto, že teď cítí asi víc smutku,“ podotkla manažerka Kocourová.

Farna v roce 2006 nadchla publikum písní Měls mě vůbec rád. V době, kdy se chystala vydat své první CD, ji do 400 kilometrů vzdálené Prahy na rozhovor přivezl tatínek z Vendryně. Hubená, nenalíčená třináctka s culíky, s rovnátky na zubech, tričko, džíny, tenisky.

Dnes je z ní kráska a navíc bronzová slavice, boduje v Týtý, v cenách Anděl, v Polsku vyhrává festivaly a má na kontě i nominaci na cenu MTV Europe Music Awards. V roce 2008 vyrazila na turné po Česku a zastavila se v 18 městech. Záznam vyšel na DVD a CD Blíž ke hvězdám.

Lístky na páteční koncert stojí 230 korun.