Velká jména českého jazzu a blues dorazí v dubnu do Modrých dveří. Ve známém budějovickém klubu vždy ve čtvrtek zahrají Jan Spálený s ASPM, Jana Koubková, Luboš Andršt a Zdeněk a Martina Fišerovi.

Jedná se o čtvrtý ročník festivalu Praha ve Dveřích. Provozovatel klubu Marek Vacka se pokaždé snaží přilákat několik hvězd. „Jsou tam největší české pecky,“ láká.

Sám se hodně těší na Koubkovou, jejíž fotografie s věnováním patří k dlouhodobé výzdobě podniku. Vackovi se líbí, že každý její koncert je úplně jiný. „Liší se od všech ostatních, improvizuje s hlasem i s hudbou. U Spáleného se zase hosté mohou těšit na jeho šlágry,“ říká Vacka.

Poněkolikáté přijedou do Dveří Zdeněk a Martina Fišerovi, na kontrabas je doprovodí Vítek Švec. Oba hudebníci hrávali s Koubkovou, tentokrát zazní jazzové standardy a skladby s prvky latiny.

Nižší vstupné

„Slyšel jsem kdysi dávno zpívat Martinu Fišerovou a má nádherný hlas. Studuje hudbu, Zdeněk, její táta, je perketní jazzový kytarista a vytvářejí skvělé duo, které na jihu málokdy koncertuje,“ popsal Marek Vacka.

Festival, jenž si loni vybral oddechový čas, má dobré ohlasy. Díky grantu města si pořadatelé navíc mohou dovolit nasadit nižší vstupné než obvykle. „Je to celoroční odměna pro nás i posluchače. Předloni jsem byl s návštěvností víc než spokojený. Modrý dveře už mají jméno, lidé si je zaškatulkovali do kategorie pohodového klubu,“ doplnil Vacka.

Letos navíc klub rozšířil své prostory, což se ukázalo jako krok k lepšímu. Předtím si kolikrát lidé neměli kam stoupnout. „Teď  je to 300 procent jinde, muzikanti si chválí prostor i zvuk a vzniklo i místo pro taneční parket,“ dodal Vacka.

Se změnou interiéru se obmění i program. Klub se otevře dalším žánrům, Vacka říká od folku po něžný bigbít. „Na trhu je spousta kapel, které do Budějovic vůbec nejezdí a žánrově se k nám hodí," dodává Vacka.

Program festivalu


5.4. Jan Spálený & ASPM
Vstupné: 125 korun
12.4. Zdeněk a Martina Fišerovi
Vstupné: 80 korun
19.4. Jana Koubková Quartet
Vstupné: 125 korun
26.4. Luboš Andršt Blues band
Vstupné: 150 korun