Na 75 hudebních, divadelních , tanečních, filmových představení včetně přednášek, výstav a besed čítá osmatřicetidenní bohatý program, který nabídne vystoupení řady zajímavých osobností mezinárodní umělecké scény, a to v nejkrásnějších interiérech slavnostních sálů, klášterních kostelů, zámků a hradů ve Východním Bavorsku, Horních Rakousích a Čechách.


Už před dvanácti lety se z jedinečného zážitku prezenatce Mozartova Requiem v Českém Krumlově postupně vytvarovalo jednodenní koncertní turné. V jeho rámci vystoupí 7. června v kostele sv. Mikuláše v Kašperských Horách ansámbl Sola Voce se souborem skladeb Od středověku k moderně a odpoledne zazní v prachatickém kostele sv. Jakuba italská barokní hudba v podání sekupení Apoca Barocca.


Kromě zmiňovaného tradičního „Traumtag in Böhmen“ zaujme tematická přednáška lingvisty Stephana M. Newerkla o německo – česko – slovenských jazykových kontaktech s názvem Bavorsky a česky nebo pondělní diskuse profesora regensburské univerzity W. Koschmala nazvaná Ke znovuzrození střední Evropy z mýtu středu.


Zvláštní čtyřdílný soubor představení, který přispívá k respektu kulturních a etnických zvláštností národů, je věnován kulturním poutníkům mezi světy, tedy židovské a romské kultuře.