Karel Roden hraje záhadného muže Radka, jenž se vrací po dvaceti letech na pár hodin do Prahy, aby našel jednu mladou ženu a vypořádal se s minulostí. V pátrání mu pomáhá rozhlasová moderátorka, která jeho příběh prosadí do živě vysílaného pořadu.

Během Radkova vyprávění je do pochmurného příběhu vtažena nejen ona, ale i pražská kriminálka a další aktéři dlouho zapomenutých událostí. „Máme tu krimi, záhady, emoce i překvapivé rozuzlení. Tedy vše, co má obsahovat dobrý thriller,“ říká k tomu Robert Sedláček.

Aleš Najbrt, autor vítězného plakátu Zátopek
Více odvahy! České filmové plakáty bývaly nápaditější, říká Aleš Najbrt

Česko je jeden ze států, který má nejkratší dobu promlčení trestných činů. Po 15 nebo 30 letech (podle závažnosti) se vrah stává nevinným. I to bylo důvodem, proč vznikl tento scénář.

Zdroj: Youtube

"Já bych něco takového ani po letech nedokázal odpustit. Toto téma zachytit a umělecky zpracovat je zcela na místě,“ podotýká představitel jedné z hlavních postav Igor Bareš. „Pomsta po letech ale bývá jen ve filmech. Buď je třeba vrátit ránu hned, nebo se naučit odpouštět,“ dodává Sedláček.

Cena pro Karla Rodena

Film Promlčeno se před oficiálním uvedením u nás představil na několika filmových festivalech. Světovou premiéru měl na přehlídce Newport Beach v Los Angeles, kam zamířilo více než 50 tisíc diváků. Na festivalu v Los Angeles získal ocenění za nejlepší film, se stejným uznáním se vrátil také z festivalů v New Yorku, Florencii a Cannes.

V hlavní roli nového seriálu Zoo televize Prima hraje Eva Burešová.
Seriálová Zoo: Filmařům radí šéf zahrady, „Jonák" z Devadesátek hraje playboye

Karel Roden si z newyorského Indenpendent Cinema Awards odvezl cenu pro nejlepšího herce. Vedle něj se v dalších rolích představí Barbora Bočková, Igor Bareš, Vilma Cibulková, Denisa Barešová a Vladimír Kratina.